• Wielkanocna pomoc wolontariuszy

     W dniach 24 i 25 marca została przeprowadzona kolejna zbiórka żywności w mikołowskich sklepach. Uczniowie klas 8 naszej szkoły zaangażowali się w pomoc i wraz ze Stowarzyszeniem „Uśmiech” włączyli się w to szlachetne dzieło pomocy rodzinom ubogim. Zebrane produkty przekazane zostaną do Banku Żywności, a stamtąd trafią do rodzin potrzebujących. Dziękujemy uczniom, którzy poświęcili swój wolny czas i przyczynili się do wsparcia tego dzieła.

     Pedagodzy

    • LAURY ROZDANE !

     Po kilkumiesięcznych zmaganiach zakończył się udział uczniów SP 1 w Mikołowie w tegorocznych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych.
     Z wielką satysfakcją informuję, że uczniowie naszej szkoły zdobyli cztery tytuły laureata i jeden tytuł finalisty.
      

     Laureaci:

     Wojciech Jaskuła 8d – język polski
     Beniamin Sowa 8b – historia
     Łukasz Górnik 8c – matematyka
     Łucja Kuszka 8c – biologia

     Finalista:

     Piotr Rurański 8a - biologia
     Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za duży wysiłek włożony w przygotowania do konkursów, a nagrodzonym gratulujemy osiągnięcia najwyższych laurów.

     Krzysztof Skwarczek
     wicedyrektor ds. dydaktycznych

    • Zwracamy się z prośbą o wsparcie dla Mamy naszego ucznia

     Opis zrzutki

     Zakładam tą zbiórkę w imieniu mojej przyjaciółki Ani, która walczy z nieuleczalną chorobą w celu poprawy jakości życia i poprawy sytuacji przynajmniej na gruncie materialnym. Ania to wesoła i dzielna mama, żona, babcia ale też wspaniała przyjaciółka i  koleżanka. W styczniu ubiegłego roku Ania czuła się źle, walcząc z astmą i nie najlepszym samopoczuciem. Przebrnęła przez wielu lekarzy, przez długi czas leżała w szpitalu w Mikołowie aż w końcu w szpitalu Ochojcu  usłyszała diagnozę. Guzkowe zapalenie naczyń z zajęciem płuc Zespół Churg- Straussa . Na ten moment nie wynaleziono lekarstwa na tą podstepną autoimmunologiczną chorobę.  Ania regularnie  przyjmuje wlewy chemii oraz dużą dawkę sterydów, co wpływa na jej codzienne życie i funkcjonowanie. Lekarze nie są w stanie określić jaki rezultat da leczenie ale wiara i wola życia jest ogromna i wierzę że doprowadzi przynajmniej do remisji i spokojnego jutra. Niestety, spokój i stabilizacja Ani codziennego życia legła w gruzach. Sytuacja rodziny nie jest najlepsza. Na leczenie oraz utrzymanie rodziny zarabia tylko mąż Ani, co w połączeniu z opieką nad żoną staje się bardzo ciężkie do udźwignięcia. Pomoc finansowa jest niezbędna żeby rodzina mogła godnie i spokojnie trwać w tej sytuacji i z nadzieją patrzeć w przyszłość. Ta zbiórka jest dla wszystkich którzy chcieliby wspomóc Anię w jej codziennych zmaganiach. Chciałabym żeby w całym tym nieszczęściu nie musiała się martwić przynajmniej o względy finansowe.

     Link do zrzutki

    • Stypendia i nagrody Burmistrza

     Tak jak w latach ubiegłych również i w tym roku uczniowie naszej szkoły mogą ubiegać się o nagrodę Burmistrza Mikołowa za bardzo dobre wyniki w nauce i inne osiągnięcia edukacyjne. Szkoła na prośbę rodzica będzie wystawiać zaświadczenia o wysokości średnich ocen. W przypadku, gdy uczeń nie miał innych osiągnięć poza średnią ocen, wszystkie tabele w podpisywanym zaświadczeniu należy jednoznacznie skreślić.

     Ponadto zwracam uwagę, że średnie ocen o wartości 5,29 lub 5,49 lub 5,90 nie mogą zostać zakwalifikowane jako 5,30, 5,50 czy 6.00.Wszystkie aktualne informacje oraz dokumenty znajdują się na stronie internetowej szkoły w zakładce „Stypendia i nagrody Burmistrza”.

     W tym roku termin składania wniosków o przyznanie nagrody Burmistrza upływa w czwartek 20 lipca.

      

     Krzysztof Skwarczek

     wicedyrektor ds. dydaktycznych

    • Powiatowe Zawody Narciarskie

     28 II odbyły się Powiatowe Zawody Narciarskie. Udział w zawodach wzięło 12 szkół podstawowych z powiatu mikołowskiego, a wyniki naszej reprezentacji prezentują się następująco:

      

     Dziewczęta 2008-09

      Marta Krosny & Maja Zakrzewska

     III miejsce

      

     Chłopcy 2008-09

     Maksym Bojdoł & Nikodem Kondrot 

     IV miejsce

      

     Dziewczęta 2010 i młodsze 

     Magdalena Nowak & Maja Dudzik

     VIII miejsce

      

     Chłopcy 2010 i młodsi

     Krzysztof Hudziak & Szymon Miksik

     VI miejsce

      

     Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich uczniów

     Szczegółowe wyniki zawodów na:

      http://www.slalom.website.pl/index.php?pg=wyniki

    • Wyniki konkursu „English for Everyone”

     Nauczyciele języka angielskiego z przyjemnością ogłaszają wyniki konkursu świątecznego „English for Everyone”, który polegał na wykonaniu kartek bożonarodzeniowych, kalendarzy adwentowych, lapbooków oraz filmów  świątecznych w języku angielskim.

      Celami konkursu są popularyzacja i wspieranie nauki języka angielskiego wśród uczniów, rozbudzanie i  rozwijanie zainteresowań i uzdolnień w zakresie znajomości języka angielskiego oraz umożliwienie uczniom zaprezentowania swoich talentów plastycznych.

     W kategorii klas 1-2  nagrody zdobyli:

     I miejsce – Maciej Furas z klasy 2a

     II miejsce – Tobiasz Ruchała z klasy 1b

     Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Wieczorek z klasy 2c oraz Szymon Orman z 1a.

     W kategorii klas 3-4 nagrodzeni zostali:

     I miejsce – Laura Londo z klasy 3a

     II miejsce – Max Wiesebach z klasy 3a

     III miejsce ex aequo – Izabela Schubert oraz Karolina Kopczyńska z 3a.

     Wyróżnienia otrzymali: Wojciech Furas z 4c, Kamil Witek z 3a, Aleksandra Kowolik z 3b, Mateusz Janczukowicz z 3b oraz Zuzanna Sikora z klasy 3a.

     W kategorii klas 5-6 nagrody wywalczyli:

     I miejsce – Anna Gnizda z klasy 6a

     II miejsce – Milena Trzebuniak z klasy 6a

     III miejsce – Martyna Kraj z klasy 5a

     Wyróżnienia zdobyli: Maja Dudzik z 5a, Natalia Świerkot z 5b, Lidia Hanus z 5b oraz Piotr Furas z 6b

     W kategorii klas 7-8 zwycięzcami zostali:

     I miejsce – Wiktor Pawlica z klasy 7a

     II miejsce – Krzysztof Hudziak z klasy 7a oraz Mateusz Korzewski również z klasy 7a.

     Szczególne podziękowania składamy Radzie Rodziców za ufundowanie wspaniałych nagród.  Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

    • Konkurs „Anatomia i zdrowie człowieka”

     2 lutego odbył się I etap szkolnego konkursu wiedzy na temat budowy i zdrowia człowieka. Polegał on na napisaniu testu przez przedstawicieli uczniów z klasy 7 oraz z klas 8. Trzy najlepsze trzyosobowe zespoły awansowały do drugiego etapu, który odbył się 9 lutego. Klasy zwycięskich drużyn zasiadły na widowni, aby dopingować i wspierać swoich przedstawicieli. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury reprezentowane przez panią Justynę Piechulę oraz przez gości specjalnych -  emerytowaną nauczycielkę biologii panią Aleksandrę Radołowicz – Nieradzik oraz naszą  panią higienistkę Danutę Profaskę. 7 tur pytań i zadań wyłoniło zwycięzców:

     I miejsce wywalczyli przedstawiciele klasy 8b: Alicja Malmon, Maja Zakrzewska, Kamila Krzywicka;

     II miejsce – 8c w składzie: Łucja Kuszka, Marta Krosny i Szymon Piotrowski;

     III miejsce – 8a: Oliwia Piekorz, Piotr Rurański oraz Wojciech Bembenek.

     Widownia również mogła wykazać się wiedzą i umiejętnościami praktycznymi zdobywając punkty.

     Ponadto w ramach konkursu uczniowie naszej szkoły mogli zaprezentować talenty plastyczne, pomysłowość oraz oczywiście wiedzę, wykonując plakaty obejmujące następujące tematy:

     ·        Jak zbudowane jest nasze ciało?

     ·        Zasady zdrowego stylu życia dla dzieci i młodzieży;

     ·        Postęp technologiczny i jego wpływ na zdrowie;

     ·        Stop napojom energetycznym.

     Prace prezentowały bardzo wysoki poziom!

      

     Wspaniałe nagrody dla uczniów ufundowała Rada Rodziców!

      

     Zwycięzcom gratulujemy!

     Izabela Niczyporuk

    • Podsumowanie Noworocznego Charytatywnego Wieczoru Aniołów

     Szanowni Państwo,
     serdecznie dziękujemy Państwu za liczną obecność, hojność i entuzjazm podczas Noworocznego Charytatywnego Wieczoru Aniołów, który odbył się w dniach 4 – 5 stycznia br. Z radością informujemy, że akcja charytatywna organizowana w związku z koncertem pozwoliła nam zebrać kwotę 12 300 zł.
     Dziękujemy wszystkim DARCZYŃCOM za hojność i dobre serce!
     Całą kwotę przekazujemy dla ucznia klasy 3c Oktawiana Cieślaka, który realizuje naukę w OREW w Wyrach. Oktawian jest dzieckiem słabowidzącym z autyzmem. Jedyną szansą dla Oktawiana jest stała rehabilitacja wzrokowa, ruchowa oraz stymulacja całego rozwoju psychoruchowego. Mamy nadzieję, że zebrane pieniądze pomogą Oktawianowi w leczeniu i rehabilitacji.
     Społeczność naszej szkoły kieruje w stronę chłopca i jego mamy z serca płynące życzenia zdrowia.
     Serdecznie dziękujemy koordynatorom p. Monice Piesze, p. Alicji Nowakowskiej i p. Krzysztofowi Skwarczkowi oraz WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do organizacji
     i przebiegu Noworocznego Charytatywnego Wieczoru Aniołów. Dziękujemy Uczniom, Nauczycielom, Rodzicom, absolwentom i przyjaciołom szkoły za wspaniałe występy, przygotowanie uczniów, przepiękną scenografię, profesjonalne nagłośnienie, przygotowanie i obsługę kawiarenki, pyszne domowe ciasta, sprzedaż biletów, sprzedaż książek, fotobudkę, zdjęcia i filmiki z koncertu, organizację szatni, przygotowanie sali gimnastycznej.
     Dziękujemy za serdeczną i pełną radości atmosferę, która panowała przez dwa dni koncertowania. Dzięki temu nasze anielskie serca wypełnione są nadzieją i samymi pozytywnymi uczuciami. Mamy nadzieję, że za rok się spotkamy. Do zobaczenia!

     W imieniu komitetu organizacyjnego
     z wyrazami szacunku
     Bożena Hain – dyrektor szkoły

    • Podziękowanie za udział w akcji „Szkoły Pełne Talentów”

     Szanowni Państwo,
     składamy serdeczne podziękowania za przekazanie kuponów „Talenciaki” na rzecz naszej szkoły.  Dzięki wszystkim zaangażowanym osobom zebraliśmy 9120 punktów, które wymienione zostały na pomoce dydaktyczne dla naszych uczniów.
     W dniu 10 stycznia br. otrzymaliśmy stół do piłkarzyków, a wcześniej laptop, dodatkową kamerę zewnętrzną i hałasomierz. Czekamy jeszcze na mikrofon i tangramy.
     Dziękuję p. Joannie Szuster wraz z Radą Uczniów za koordynowanie akcji na terenie szkoły. Wszystkim darczyńcom BARDZO DZIĘKUJEMY za aktywny udział w akcji! Cieszę  się, że wsparliście  Państwo NASZĄ SZKOŁĘ.

      
      Łączę pozdrowienia
     Bożena Hain – dyrektor szkoły

    • Prace uczniów z geografii

     W I semestrze bieżącego roku szkolnego uczniowie klas V i VI wykonywali na lekcjach geografii ciekawe modele w ramach zadania domowego.

     Klasy V zapoznały się z mapą hipsometryczną Polski. Jako zadanie dodatkowe, chętni uczniowie wykonali model wzniesienia z naniesionymi poziomicami i odpowiednimi barwami.

     Klasy VI zdobywały wiedzę o Wszechświecie, Układzie Słonecznym, poznali planety i inne ciała niebieskie krążące wokół Słońca. Uczniowie wykonali modele Układu Słonecznego różnorodnymi technikami, bardzo pomysłowo i starannie.

     Wykonane prace znajdują się obecnie w pracowni geograficznej i będą wykorzystane jako pomoce dydaktyczne.

     Konstancja Zolich

    • WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE 2022/2023

     ​​​​​​Znamy już wyniki etapu rejonowego  wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów Szkół Podstawowych .  Wzięło w nim udział 34 uczniów z klas VII i VIII. Z satysfakcją informuję, że  do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 5 uczniów.

     Wszystkim uczniom i nauczycielom dziękujemy za wysiłek włożony w przygotowania, gratulujemy osiągniętych wyników i trzymamy kciuki za tych, którzy uzyskali kwalifikacje do III etapu.

     Krzysztof Skwarczek

     wicedyrektor ds. dydaktycznych

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1
   • (+32) 2262338
   • ul. Konstytucji 3 Maja 20 43-190 Mikołów Poland
   • Dyrektor szkoły: Bożena Hain
   • Adres skrzynki podawczej na platformie e-PUAP: /SP1Mikolow/SkrytkaESP
 • Biuletyn informacji publicznej
 • Liczba wizyt
  liczba odwiedzin: 93316
 • Facebook