• Sukcesy naszych uczniów

     Z radością informuję o sukcesach naszych uczniów w konkursach powiatowych:

     - Eliza Rosiek z klasy 7a zajęła I miejsce w konkursie ortograficznym „Złamane pióro” w II LO,

     - Tomasz Przybyła z klasy 8a zajął I miejsce w XV Konkursie Matematycznym w II LO,

     - Wiktor Pawlica z klasy 8a został Laureatem konkursu Młodzi Kopernicy z Języka Angielskiego,

     - Maciej Kozłowski z klasy 6b został Laureatem konkursu Młodzi Kopernicy z Historii

     - Jakub Lis z klasy 5c zajął I miejsce w XIV Konkursie Informatycznym  w II LO

      

     Gratulujemy Uczniom i Nauczycielom

      

     Krzysztof Skwarczek-wicedyrektor ds. dydaktycznych

    • Dziel się dobrem z innymi!

     W naszej szkole zakończyła się zbiórka ubrań pod nazwą "Dziel się dobrem z innymi!" realizowana w ramach akcji "Ubrania do Oddania". Dzięki Państwa zaangażowaniu udało się zebrać aż 237,5 kg ubrań! Serdecznie dziękujemy za wsparcie placówki i przypominamy, iż dalej istnieje możliwość przekazywania zbędnych rzeczy w ramach tejże akcji, jednakże obecnie w formie indywidualnej.

     Dziękujemy,

     Pedagodzy 

    • 90 lat minęło… Spotkanie wspomnieniowe

     Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Śląskich w Mikołowie

     serdecznie zaprasza

     emerytowanych oraz byłych nauczycieli i pracowników administracji i obsługi
     na spotkanie wspomnieniowe z okazji Jubileuszu 90-lecia powstania szkoły,
     które odbędzie się 16 kwietnia 2024 r. o godz. 16.30
     w sali konferencyjnej.

      
     W programie:
      

     Występ uczniów, wspomnienia związane z pracą w naszej szkole i jej dziejami, mile widziane

     zdjęcia, bo za słowami pisarki Stanisławy Fleszarowej-Muskat
     „czas omija miejsca, które wspominamy”.

      

     Potwierdzenie udziału w spotkaniu należy zgłosić do 12 kwietnia 2024 r.,
     telefon 32 2262338, e-mail: sekretariat@sp1.mikolow.eu
     Bożena Hain – dyrektor szkoły

    • LAURY ROZDANE !

     Po kilkumiesięcznych zmaganiach zakończył się udział uczniów naszej szkoły w tegorocznych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych. 

     Z wielką satysfakcją informuję, że dwóch uczniów z klasy 8a zdobyło cztery tytuły laureata.

     Krzysztof Hudziak – LAUREAT  z chemii i biologii

     Tomasz Przybyła – LAUREAT z chemii i matematyki

     Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za duży wysiłek włożony w przygotowania do konkursów, a nagrodzonym gratulujemy osiągnięcia najwyższych  laurów.

      

     Krzysztof Skwarczek

     wicedyrektor ds. dydaktycznych

      

      

      

    • PODZIĘKOWANIE!

     Podsumowanie Jubileuszowego Koncertu Dobroczynnego dla Uczniów Jedynki, który zorganizowany został w ramach obchodów jubileuszu 90-lecia szkoły.

      

     „Działamy z Pasją, Pomagamy z Sercem, Gramy z Radością.”

      

     Szanowni Państwo,

      

     serdecznie dziękuję Państwu za  bardzo liczną obecność, hojność i dobre słowo podczas Jubileuszowego Koncertu Dobroczynnego dla Uczniów Jedynki, który odbył się 16 lutego br.

     Z radością informuję, że akcja charytatywna organizowana w związku z koncertem pozwoliła nam zebrać kwotę 10 000 zł.

     Dziękuję wszystkim DARCZYŃCOM za hojność i dobre serce!

      

     Od przeszło 20 lat w naszej szkole odbywają się koncerty charytatywne. Najczęściej ich adresatem były osoby prywatne lub instytucje wymagające finansowego wsparcia.

     Beneficjentem tegorocznego Koncertu Dobroczynnego z okazji jubileuszu 90-lecia  była nasza szkoła „Jedynka”. Zbieraliśmy fundusze na remont i modernizację miejsca szczególnego w naszej szkole – sceny w sali gimnastycznej, która przez dziesięciolecia była świadkiem wielu ważnych wydarzeń, uroczystości. To tu przez lata uczniowie prezentowali swoje talenty, dostarczając widzom wzruszeń, refleksji, uśmiechu.

     Szkolna scena wiele razy wskazała uczniom życiową drogę i dzięki niej wśród absolwentów „Jedynki” są artyści znani nie tylko na Śląsku, ale i w całym kraju.

      

     Serdecznie dziękuję koordynatorom koncertu: p. Monice Piesze, p. Iwonie Zbroińskiej  i p. Joannie Szuster oraz WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do organizacji i przebiegu Jubileuszowego Koncertu Dobroczynnego dla Uczniów Jedynki.

     Szczególne podziękowania kieruję do naszych młodych artystów, nauczycieli, rodziców, absolwentów za serce włożone w wspaniałe występy.

     Dziękuję za przygotowanie uczniów, za przepiękną scenografię, profesjonalne nagłośnienie, przygotowanie i obsługę kawiarenki, sprzedaż biletów, sprzedaż książek, zdjęcia i filmiki z koncertu, organizację szatni, przygotowanie sali gimnastycznej.

     Dziękuję Rodzicom, którzy spisali się na medal z ilością i jakością przepysznych domowych ciast. Dziękuję nauczycielom i paniom kucharkom za przygotowanie sałatek i przekąsek.

     Dziękuję Wszystkim za serdeczną i pełną radości atmosferę, która panowała w dniu koncertowania. Dzięki temu nasze serca wypełnione są samymi pozytywnymi uczuciami.

     Mam nadzieję, że za rok ponownie się spotkamy, gdyż zawsze „Działamy z Pasją, Pomagamy z Sercem, Gramy z Radością.”

      

     Do zobaczenia!

      

      

     W imieniu komitetu organizacyjnego

     Z wyrazami szacunku

     Bożena Hain – dyrektor szkoły

      

    • Młodzi chemicy z Jedynki!!

     8 grudnia 2023 r. trzech uczniów naszej szkoły z klasy 8a wzięło udział w I etapie XXXIII Wojewódzkiego Konkursu „Młody Chemik” organizowanego przez Pałac Młodzieży w Katowicach. 151 uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych zmagało się z chemicznymi zadaniami. Do finału zakwalifikowało się szesnaścioro najlepszych, a wśród nich cała nasza trójka! Finał odbył się 18 stycznia i zakończył się wielkim sukcesem naszych uczniów. Krzysztof Hudziak zdobył 5 miejsce i tytuł laureata, natomiast Jakub Maczek i Tomasz Przybyła zostali finalistami.
     Całej trójce serdecznie gratulujemy ogromnej wiedzy i życzymy dalszych sukcesów.

     Anna Stankiewicz

    • Konkurs na logo "Mikołów bez barier"

     19 stycznia 2024 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mikołowie został rozstrzygnięty konkurs na logo  Mikołów bez Barier. Miło nam poinformować, że nasz uczeń Piotr Matuszczyk z klasy 7c zdobył w tym konkursie wyróżnienie. Jury wybrało trzy prace, dwa wyróżnienia i jedno pierwsze miejsce. Nagrody uczestnikom wręczył Burmistrz Stanisław Piechula i Członkowie Społecznej Rady ds. Osób z Niepełnosprawnościami Urszula Sanocka i Dorota Chmiel. Z naszej szkoły upominki i dyplomy otrzymały także Kinga Przybyła z klasy 5a i Nina Sieradzka z klasy 7c. Piotrowi i dziewczynom serdecznie gratulujemy !!!

    • Obchody jubileuszu 90-lecia Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Śląskich w Mikołowie otwarte!

     Rok 2024 jest dla Szkoły Podstawowej nr im. Powstańców Śląskich w Mikołowie rokiem jubileuszowym. 90 lat temu - 24 marca 1934 r., nastąpiło otwarcie i poświęcenie budynku szkoły, na którym obecne były władze miasta i ówczesny wojewoda śląski dr Michał Grażyński.
     W poniedziałek 22 stycznia br. cała społeczność szkoły wzięła udział w uroczystym oficjalnym otwarciu roku jubileuszowego. W związku z czym zorganizowano happening pt. „Obejmujemy szkołę pamięcią” podczas, którego utworzono „żywy” łańcuch, który otoczył swoim zasięgiem cały budynek szkoły. Uczniowie trzymając się za ręce dali wyraz więzi ze szkołą, okazali jej szacunek i cześć oraz to, że są częścią jej dziejów.
     Uroczystość uświetnili swoją obecnością Pan Burmistrz naszego miasta Stanisław Piechula i Pani Jarosława Bizoń Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta. Dyrektor szkoły Pani Bożena Hain uroczyście otwarła rok jubileuszowy, przedstawiła w swoim przemówieniu historię szkoły i plan obchodów Jubileuszu.


     Bożena Hain – dyrektor szkoły

    • WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE 2023/2024

     Znamy już wyniki etapu rejonowego wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów Szkół Podstawowych. Wzięło w nim udział 22 uczniów z klas VII i VIII. Z satysfakcją informuję, że do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 2 uczniów z 3 przedmiotów

     Wszystkim uczniom i nauczycielom dziękujemy za wysiłek włożony  w przygotowania, gratulujemy osiągniętych wyników i trzymamy kciuki za tych, którzy uzyskali kwalifikacje do III etapu.

     Krzysztof Skwarczek

     wicedyrektor ds. dydaktycznych

    • Pomoc dla Przystani Ocalenie

     14 grudnia zakończyliśmy wizytą w schronisku 18 Akcję Pomocy Zwierzętom z Przystani Ocalenie w Ćwiklicach koło Pszczyny! Na ręce Pana Dominika, opiekuna czworonożnych mieszkańców przytuliska, przekazaliśmy 4380 zł oraz mnóstwo zebranych darów (karmy, miski, koce, podkłady, środki czystości itp.) Największym zaangażowaniem wykazały się klasy: 3a, 3c, 4c, 5c i 6b!

     Pani Anita Świerkot zorganizowała zbiórkę w swoim miejscu pracy i przekazała nam zebrane skarby!

     BARDZO DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy wsparli akcję!!! Jak co roku zwierzęta, które zaznały wiele krzywd, mogły liczyć na dobroć i wrażliwość społeczności Jedynki!

     Izabela Niczyporuk

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1
   • (+32) 2262338
   • ul. Konstytucji 3 Maja 20 43-190 Mikołów Poland
   • Dyrektor szkoły: Bożena Hain
   • Adres skrzynki podawczej na platformie e-PUAP: /SP1Mikolow/SkrytkaESP
 • Biuletyn informacji publicznej
 • Liczba wizyt
  liczba odwiedzin: 93317
 • Facebook