• Konferencja online dla rodziców

     Szanowni Państwo,

     przypominamy o konferencji online dla rodziców organizowanej w ramach projektu "Innovation and Transformation in Education".

     Tematy podczas konferencji:

     1. KIEDY W MEDIACH WOJNA – JAK POMÓC DZIECKU ZACHOWAĆ W GŁOWIE SPOKÓJ

     2. JAKICH PUŁAPEK UNIKAĆ W SIECI, CZYLI O ZAGROŻENIACH W INTERNECIE SŁÓW KILKA

     3.  POMAGAMY DZIECIOM ZROZUMIEĆ MATEMATYKĘ

     Spotkanie dla rodziców odbędzie się  17.03.2022 r. w godzinach 17.00-20.00 na platformie Zoom.

     Poniżej dane dostępowe do logowania.

     W załączeniu program.

     Link do spotkania:https://us02web.zoom.us/j/9913212798?pwd=RmdBb0FYcnhBWEp3bDFEbG9IaHA4dz09

     Identyfikator spotkania: 991 321 2798

     Kod dostępu: 0322

    • Wyniki konkursów logopedycznych

     Nauczyciele z radością ogłaszają wyniki konkursów logopedycznych:

     W powiatowym konkursie logopedycznym Językołamacz pierwsze miejsce zajął Krzysztof Wieczorek z SP nr 10 w Orzeszu, miejsce drugie zdobyła Wiktoria Wieczorek z klasy 1c z SP nr 1 w Mikołowie, zaś miejsce trzecie zajął Denys Braiko z klasy 2a SP 1 w Mikołowie. 

     W szkolnym konkursie logopedycznym Na luzie ćwiczę buzię nagrody zdobyli: pierwsze miejsce - Malwina Orman z klasy 1d, miejsce drugie - Kamil Kaczmarek z klasy 1a, miejsce trzecie - Alicja Błaszczak z klasy 1a. 
     Serdecznie gratulujemy!

    • Konkurs Nauk Przyrodniczych Świetlik

     Właśnie w dniu dzisiejszym tj. 8 marca 2022 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych Świetlik Organizatorem tego konkursu jest Fundacja Akademii Młodych Odkrywców. Uczniowie zmagali się z fascynującymi zestawami pytań dotyczących przyrody i nauk ścisłych, które zostały przygotowane osobno dla klas 1, 2, 3. Z niecierpliwością czekamy na wyniki!

    • Step by step - szkolenia dla nauczycieli

     Grupa 8 nauczycieli ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w lutym 2022, podczas ferii zimowych wzięła udział w szkoleniach metodyczno-językowych w szkole Executive Training Institute na Malcie. W pierwszym tygodniu nauczyciele uczestniczyli w kursie CLIL Practical Methodology, który przedstawia możliwości zintegrowanego  nauczania  przedmiotu  oraz  języka  obcego. Jest  to metoda  innowacyjna, rozszerzajaca  wiedzę  fachową  przy  jednoczesnym  pogłębianiu  kompetencji językowej. W skład kursu  wchodziły  następujące  zagadnienia: planowanie  lekcji, taksonomia  Blooma, BICs  i  CALPs, ćwiczenia  z  zakresu  dictogloss, organizatory graficzne, rodzaje  inteligencji. Na zakończenie kursu każda grupa prezentowała przygotowany przez siebie plakat lub prezentację, na którym zamieszczone zostały propozycje i pomysły przeprowadzenia konkretnej lekcji wg poznanych metod. W drugim tygodniu kursu nauczycielka języka angielskiego p. Joanna Szuster rozszerzała swoją wiedzę metodyczną na kursie ICT Tools  for  CLIL, którego podstawowymi zagadnieniami były: multidickt – wordlink, webquest, korzystanie z zasobów clilstore, metody multisensoryczne. Pracą  końcową  było  zaprojektowanie  scenariusza  lekcji  na  stronie  Clilstore  oraz  zawarcie  w  niej  interaktywnych  linków, ćwiczeń, słowników multimedialnych  oraz  ścieżek  dźwiękowych. Do pracy  wykorzystano  aplikacje: WordArt, Mindomo, LearningApps. Natomiast pozostali nauczyciele w drugim tygodniu wzięli udział w kursie językowym Fluency & Language Development for Educational Staff, na którym poruszane były różne zagadnienia gramatyczne, poszerzanie i utrwalanie słownictwa, intonacja i akcent.

     Ponadto wymieniliśmy  doświadczenia  edukacyjne  z  nauczycielami  z  innych  krajów. Szkoła  zaoferowała  nam  dwie  wycieczki  integracyjne  do  Valetty  i  Mdiny. Uważamy, że zarówno kurs metodyczny jak i językowy były świetnie przygotowane i przeprowadzone  oraz bardzo  pomocne, inspirujące  oraz  bogate  w  nowe  doświadczenia. 

    • Brawo Robert!

     Z radością informuję, że Robert Witala z klasy 8d w ramach akcji „Starsi-młodszym” przygotował film, na którym przeczytał baśń braci Grimm „Słodka potrawa”. Film ten został wykorzystany podczas zajęć dla przedszkolaków
     zorganizowanych z okazji Światowego Dnia Internetu, będzie również pokazany uczniom klas 1 naszej szkoły.

     Krzysztof Skwarczek-wicedyrektor

    • 1% dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Mikołowie

     Szanowni Państwo,

     uprzejmie informuję, że z 1% podatku dochodowego za 2020 rok na subkonto z hasłem ”SP1 w Mikołowie” podatnicy przekazali kwotę w wysokości 4 064,96 zł.

     Obecnie ogólne zestawienie księgowe środków zgromadzonych na subkoncie, stan na 31.12.2021 r. wynosi 22 607,40 zł.

     Zgromadzone fundusze przeznaczamy na unowocześnianie bazy szkoły, zakup sprzętu multimedialnego. W roku 2020 r. z tych środków zakupiliśmy nowy sztandar szkoły, a w 2021 akcesoria do sztandaru.

     Gorąco Państwa prosimy o dalsze wsparcie szkoły w ramach odpisu 1% podatku dochodowego w zeznaniach podatkowych PIT za rok 2021.

     1% podatku dla naszej szkoły przekazujemy wpisując w zeznaniu podatkowym PIT: nr KRS 0000064561 cel szczegółowy: Szkoła Podstawowa nr 1 w Mikołowie.

     Środki te gromadzone są tylko za pośrednictwem Fundacji Pracowniczej PRO-EKO w Łaziskach Górnych.

     Za wszelkie wsparcie bardzo jesteśmy wdzięczni i serdecznie dziękujemy!

     Z wyrazami szacunku,

     Bożena Hain – dyrektor szkoły

    • BIEGNIEMY DLA MIKOŁOWA I POMAGAMY ARTUROWI

     Bieg Jubileuszowy z okazji 800 lecia Miasta - 12 marca 2022r.

     Społeczność naszej szkoły już po raz ósmy organizuje bieg charytatywny. Tegoroczna edycja jest szczególna, gdyż włączamy się w organizację obchodów 800-lecia Mikołowa.
     W tym roku chcemy pomóc 8-letniemu Arturowi Stefanowiczowi z Mikołowa. Chłopiec zmaga się z autyzmem i szerokim spektrum alergii pokarmowych. Nie mówi, potrzebuje pomocy przy podstawowych czynnościach i ma duże problemy w zakresie kontaktów społecznych. Dzięki terapii, w której Artur uczestniczy, pojawiło się rozumienie mowy i kontakt wzrokowy. Aby dziecko mogło w dalszym ciągu uczestniczyć w zajęciach terapeutycznych (pedagogicznych, psychologicznych, logopedycznych, SI) oraz leczeniu biomedycznym, potrzebne jest wsparcie finansowe.
     Impreza odbędzie się w sobotę, 12 marca. Start w samo południe. Biuro zawodów czynne od godz. 9, znajdować się będzie w budynku szkoły. Start i meta w parku.
     Zapisy już ruszyły, wpisowe dla uczniów wszystkich mikołowskich szkół podstawowych to jedynie 10 zł, dla pozostałych: 50 zł.
     Do wyboru dwa dystanse: 5 i 10 km, przy czym uczniowie biegną wyłącznie 5 km. Dla najszybszych puchary i nagrody. Każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy medal, ciepłe napoje oraz pyszną grochówkę. Serdecznie zapraszamy!
     Liczymy także na wolontariuszy biegu, którzy od lat tworzą jego niepowtarzalną atmosferę.
     Czekamy na Was i mamy nadzieję, że będziemy mogli wspólnie rywalizować, świętować Jubileusz Mikołowa oraz pomóc Arturkowi.
     Do zobaczenia na starcie!
     Więcej informacji i zapisy elektroniczne: https://tiny.pl/9pf2f


     Marcin Pogonowski

    • OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO ,,ORZEŁ’’.

     Z przyjemnością  informujemy  o  wynikach  konkursu  ,, Orzeł Języka  Angielskiego”.  Na  podium  stanęli  uczniowie  naszej szkoły  zdobywając  tytuły  laureata.

      GRATULUJEMY!

      

     Klasa  2:

     Kamil Witek - tytuł  laureata, 22  miejsce  w  kraju

      

     Klasa  3:

     Franciszek  Ryczkowski – tytuł  laureata, 22 miejsce  w  kraju

      

     Klasa 4:

     Nina  Rogier – tytuł  laureata, 13 miejsce  w  kraju

      

     Olivia Rzepka- tytuł  laureata, 13 miejsce  w  kraju

      

     Tymon Zakrzewski - tytuł  laureata, 14 miejsce  w  kraju

      

     Wojciech  Mrowicki -  tytuł  laureata, 16 miejsce  w  kraju

      

     Mateusz  Jarząbek -  tytuł  laureata, 19 miejsce  w  kraju

      

     Maciej  Bieńko -  tytuł  laureata, 20  miejsce  w  kraju

      

     Małgorzata  Brożek - tytuł  laureata, 20 miejsce  w  kraju

      

     Klasa 5:

     Olivier Kojka -  tytuł  laureata, 11miejsce  w  kraju

      

     Dominik Holik-  tytuł  laureata, 20 miejsce  w  kraju

      

     Klasa  6:

     Wiktor Pawlica -  tytuł  laureata, 10 miejsce  w  kraju

      

     Jakub Maczek -  tytuł  laureata, 18 miejsce  w  kraju

      

     Klasa  7:

     Zuzanna  Płaza -  tytuł  laureata, 20 miejsce  w  kraju

      

     Klasa  8:

     Chiara  Bagińska-  tytuł  laureata, 15 miejsce  w  kraju

      

     Maria  Wróbel -  tytuł  laureata, 15 miejsce  w  kraju

      

     Maciej  Ociepa –  tytuł  laureata, 19 miejsce  w  kraju

      

     Agnieszka  Freitag -   tytuł  laureata, 22 miejsce  w  kraju

      

     Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy zmierzyli się z zadaniami konkursowymi, wykazując w ten sposób szczególne zainteresowanie językiem, zaangażowanie w naukę i ambicję. Jeszcze raz  GRATULUJEMY!

                                                                                                              Sylwia  Kawecka-Rogier

    • Konkurs z języka angielskiego „Rising Star Competition"

     Rozstrzygnięcie powiatowego konkursu z języka angielskiego „Rising Star Competition- Winter Wonderland II Edition”

     W dniu 27 stycznia 2022 roku odbył się Powiatowy konkurs z języka angielskiego „Rising Star Competition” W konkursie wzięło udział 32 uczniów ze szkół podstawowych z Mikołowa i Orzesza.

     Z przyjemnością ogłaszamy zwycięzców konkursu: I miejsce zdobyła Magdalena Wnuk (SP Dual w Mikołowie), drugie miejsce zdobyał Kinga Karcz ( SP Dual w Mikołowie) a trzecie miejsce Marcin Hensel (SP4 w Orzeszu).

     Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

    • Dla uczniów

     Kochani!

      Ponownie wielu z Was, uczniów Naszej szkoły, uczy się zdalnie. Jedni czerpiąc z tego radość (np. z powodu dłuższego spania rano), inni złoszcząc się i smucąc, nie mogąc spotkać się ze swymi kolegami i koleżankami oraz ulubionymi nauczycielami. Pamiętajcie, że to tylko przejściowe i wkrótce znowu Wszyscy razem spotkamy się w szkole. Póki co przypominamy, że My (pedagog – Kinga Hutniczak, pedagog – Bożena Urbanek i psycholog – Aleksandra Kierzek-Szpak) jesteśmy do Waszej dyspozycji. Jeśli jest zatem coś, w czym możemy Wam pomóc piszcie (poprzez Librus lub gmail: pedagodzy.sp1@gmail.com) lub dzwońcie (na numer szkoły prosząc o połączenie z nami). O ile nie przebywacie na izolacji lub kwarantannie możemy, po wcześniejszym ustaleniu terminu, spotkać się w Wami na terenie szkoły lub ustalić spotkanie online. Ci z Was, którzy przychodzą na zajęcia do szkoły oczywiście również mogą korzystać z naszej pomocy i wsparcia – najłatwiej będzie, gdy przyjdziecie do naszego gabinetu na 4 piętrze. Możecie jednak również, jeśli tak będzie komuś łatwiej, skorzystać ze skrzynki pocztowej, która znajduje się na zewnątrz szkoły (zawieszona jest na oknie portierni) i w niej zostawić dla nas wiadomość.

     Przypominamy, że każdy z Was, jeśli będzie tego potrzebował, może też skorzystać
     z bezpłatnego Dziecięcego Telefonu Zaufania: 800 12 12 12 lub czatu internetowego: www.brpd.gov.pl Istnieje również, inny dobrze znany numer Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, pod którym także uzyskacie bezpłatną pomoc: 116 111.

     Pozdrawiamy Was i życzymy Wam dużo zdrowia i spokoju.

      

     Kinga Hutniczak – pedagog

     Bożena Urbanek – pedagog

     Aleksandra Kierzek-Szpak – psycholog

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 1
   • (+32) 2262338
   • ul. Konstytucji 3 Maja 20 43-190 Mikołów Poland
   • Dyrektor szkoły: Bożena Hain
   • Adres skrzynki podawczej na platformie e-PUAP: /SP1Mikolow/SkrytkaESP
 • Biuletyn informacji publicznej
 • Liczba wizyt
  liczba odwiedzin: 96962
 • Facebook