Zasady Rekrutacji

Nabór do klas I

Szanowni Rodzice,
obowiązek szkolny dziecka rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat.  Na rok szkolny 2019/2020 przyjmowane będą dzieci z rocznika:

2012

• Dzieci z obwodu szkoły – zgodnie z obwodem Szkoły Podstawowej nr 1 w Mikołowie.
  • Dzieci spoza obwodu szkoły – na wniosek rodziców/prawnych opiekunów w miarę wolnych miejsc po złożeniu  wniosku o przyjęcie dziecka do szkoły.

2011

• Dzieci z odroczonym obowiązkiem szkolnym, zgodnie z obwodem Szkoły Podstawowej nr 1 w Mikołowie.

Postępowanie rekrutacyjne oraz postępowanie uzupełniające będą się odbywać zgodnie z harmonogramem ustalonym przez Burmistrza Mikołowa w zarządzeniu nr 59/18/2019 z dnia 17.01.2019 r.

Ulice Mikołowa stanowiące obwód Szkoły Podstawowej nr 1 w Mikołowie:

• Osiedle Przy Plantach

• ul. Wyzwolenia

• ul. Zawilców

• ul. Żwirki i Wigury

Rekrutacja dzieci z obwodu szkoły

Aby zapisać dziecko do Szkoły Podstawowej nr 1, w obwodzie której mieszka, należy wypełnić formularz ZGŁOSZENIA dziecka zamieszkałego w obwodzie szkoły i złożyć go w sekretariacie – ul. Konstytucji 3 Maja 20 w Mikołowie, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 im. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH w terminie od 25 lutego do 15 marca 2019 r.

Formularz zgłoszenia dziecka z obwodu Szkoły Podstawowej nr 1 w Mikołowie.

Do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej przyjmuje się w pierwszej kolejności dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły.

Powołana przez dyrektora komisja rekrutacyjna 14 maja podaje do publicznej wiadomości listę kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do szkoły.

W terminie od 15 maja do 22 maja rodzic kandydata potwierdza wolę przyjęcia dziecka do szkoły w formie pisemnego oświadczenia.

Oświadczenie woli zapisu dziecka do klasy pierwszej.

Kwestionariusz osobowy ucznia klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 1 w Mikołowie.

23 maja 2019 r. podana zostanie lista kandydatów przyjętych do szkoły.

Rekrutacja dzieci spoza obwodu szkoły

Jeżeli szkoła będzie dysponowała wolnymi miejscami w klasach pierwszych zgodnie z terminarzem rekrutacji zostanie przeprowadzone postepowanie uzupełniające.

Formularz zgłoszenia dziecka spoza obwodu Szkoły Podstawowej nr 1 w Mikołowie.

Powołana przez dyrektora komisja rekrutacyjna dnia 10 czerwca podaje do publicznej wiadomości listę kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do szkoły.

W terminie od 11 czerwca do 17 czerwca rodzic kandydata potwierdza wolę przyjęcia dziecka do szkoły w formie pisemnego oświadczenia.

Oświadczenie woli zapisu dziecka do klasy pierwszej.

18 czerwca 2019 r. podana zostanie lista kandydatów spoza obwodu przyjętych do szkoły.

Nabór do klas IV i VII

Zasady naboru:

Rodzice/prawni opiekunowie zainteresowani posłaniem dziecka do Szkoły Podstawowej nr 1 w Mikołowie proszeni są o wypełnienie Kwestionariusza osobowego, który można pobrać ze strony internetowej w zakładce Dokumenty lub w sekretariacie szkoły w godz. 8.00 – 15.00 oraz zgłoszenie tego faktu w szkole, do której dziecko aktualnie uczęszcza.