• Prosimy Państwa o 1% na potrzeby szkoły

  1procentDeklarację można wypełnić wchodząc na stronę Fundacji Pracowniczej Pro-Ekohttp://fundacjaproeko.org i tam uruchomić e-pity za 2018r.
  Należy wpisać w pozycji 123 nr KRS: 0000064561 oraz w pozycji 125 koniecznie wpisać cel szczegółowy: Szkoła Podstawowa nr 1 w Mikołowie. Pieniądze z 1% przeznaczone będą na unowocześnienie bazy dydaktycznej szkoły.

  Prosimy Państwa o 1% na potrzeby szkoły - Obrazek 1
  Za wsparcie DZIĘKUJEMY!

  Dyrektor Bożena Hain

 • Akademia Bezpiecznego Puchatka

  Akademia Bezpiecznego Puchatka - Obrazek 1Nasza szkoła wzięła udział w X edycji programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka w roku szkolnym 2018/2019. W programie brali udział uczniowie klas 1-2 wspólnie z rodzicami i wychowawcami.
  Realizując poszczególne zagadnienia, dzieci poszerzały swoją wiedzę z zakresu bezpiecznych zachowań na drodze, w domu, w szkole i w Internecie.
  Wynikiem wspólnych działań jest zdobycie certyfikatu w/w programu. 

  Julita Juszczyk

 • SZKOLNY WYJAZD NARCIARSKI

  SZKOLNY WYJAZD NARCIARSKI

  W piątek 1 marca został zorganizowany szkolny wyjazd narciarski. Fani białego szaleństwa, w liczbie 42 uczniów z klas 7 i 8 szkoły podstawowej i 3 gimnazjum zgłosili się na miejsce zbiórki z samego rana. Wybraliśmy się, jak co roku, na stok "Zagroń" do Istebnej. Na miejscu przywitał nas pięknie przygotowany i przede wszystkim pusty stok. Przez 4 godziny mogliśmy doskonalić swoje umiejętności, rozkoszując się jazdą na nartach i na snowboardzie. Po zakończonych zjazdach wszyscy uśmiechnięci, zadowoleni i przede wszystkim cali i zdrowi wróciliśmy do Mikołowa. Już nie możemy się doczekać przyszłorocznego wyjazdu.

  Galeria zdjęć

  Wojciech Zaik

 • HARMONOGRAM OBIADÓW W CZASIE REKOLEKCJI

  W dniach rekolekcji, tj. 11,12 i 13 marca 2019r. obiady wydawane będą według następującego
  harmonogramu:
  Na lekcji 4 - o godz. 11.00 kl. 1a, o godz. 11.05 kl. 1b, o godz. 11.10 kl. 2a (nauczyciel uczący
  przyprowadza dzieci) oraz o godz. 11.20 klasy V (nauczyciele uczący proszeni są o zwolnienie dzieci jedzących obiady).
  Na przerwie po lekcji 4 – o godz. 11.30 klasy III gimnazjum oraz o godz. 11.40 klasy IV (po powrocie z rekolekcji).
  Na lekcji 5 – o godz. 12.10 kl. 1c, o godz. 12.15 kl. 2b, o godz. 12.20 kl. 2c (nauczyciel uczący
  przyprowadza dzieci).
  Na przerwie po lekcji 5 – o godz. 12.35 klasy VIII i o godz. 12.45 klasy VII.

  Teresa Płonka
  Kierownik świetlicy

 • Szanowni Rodzice obecnych uczniów klas 3 i 6 SP-3!

 • ZAWODY NARCIARSKIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

  ZAWODY NARCIARSKIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH - Obrazek 127 lutego w Wiśle na stoku "Siglany" rozegrane zostały zawody w narciarstwie alpejskim dla uczniów szkół podstawowych powiatu mikołowskiego z roczników 2006 i młodsi oraz 2003-05. Na stoku rywalizowało prawie 200 dziewcząt i chłopców w sumie w 8 kategoriach. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali znakomite umiejętności narciarskie.

            Indywidualnie w kategorii chłopców starszych na podium znaleźli się dwaj nasi uczniowie. 2 miejsce wywalczył Piotr Undas z klasy 3g, wyprzedzając Maksymiliana Murzyna z klasy 8c. W kategorii dziewcząt starszych 2 miejsce zajęła Zofia Bielesz z klasy 3e. Wśród dziewczynek z rocznika 2006 i młodszych Nina Kurpas  z klasy 5a wywalczyła 2 miejsce.

            Równie okazale wygląda zdobycz medalowa w kategoriach drużynowych. Każda z naszych drużyn zajęła miejsce na podium. Drużyna chłopców z rocznika 2003-05 zajęła I miejsce i wywalczyła okazały puchar. Drużyna dziewcząt z rocznika 2003-05 zajęła II miejsce. Dziewczynki młodsze także wywalczyły II miejsce, natomiast drużyna chłopców młodszych stanęła na najniższym stopniu podium.

            Drużyna chłopców z rocznika 2003-05 wystąpiła w składzie: Undas Piotr kl. 3g, Murzyn Maksymilian kl. 8c i Mateusz Krepkowski kl. 8d.

            Drużyna dziewcząt starszych wystąpiła w składzie: Bielesz Zofia, Marut Nicole i Bojdoł Martyna (wszystkie dziewczyny z klasy 3e).

            Drużyna dziewcząt młodszych wystąpiła w składzie Kurpas Nina kl. 5a, Kawalec Weronika kl. 5a i Kowalczyk Julia kl. 5b.

            Drużyna chłopców młodszych wystąpiła w składzie: Trzensiok Mateusz kl.7b, Marczewski Michał kl. 5e i Kalabis Filip kl. 4d.

  Galeria zdjęć

  Wojciech Zaik

 • Prezentacja dla rodziców


  Prezentacja dla rodziców - Obrazek 1

 • Noworoczna akcja charytatywna

  Noworoczna akcja charytatywna - Obrazek 1

 • Edukacyjne Targi Nauki i Pracy

  Edukacyjne Targi Nauki i Pracy - Obrazek 1Niewątpliwie wybór szkoły ponadpodstawowej, w której młody człowiek będzie pogłębiał swoją wiedzę, nie należy do najłatwiejszych. Starostwo Powiatowe po raz kolejny zorganizowało dla naszej mikołowskiej młodzieży Edukacyjne Targi Nauki i Pracy. W tym roku odbyły się one w hali widowiskowo- sportowej w Łaziskach, a wzięli w nich udział uczniowie klas ósmych i trzecich gimnazjalnych.

  Podczas wizyty nasi uczniowie mieli okazję poznać bogatą ofertę szkół ponadpodstawowych powiatu mikołowskiego. W trakcie spotkań i prezentacji na stoiskach można było rozeznać się w różnorodności kierunków i profili każdej ze szkół, a także porozmawiać z ich obecnymi uczniami.

  Mamy nadzieję, że spotkanie pomogło wielu uczniom rozwiać szereg wątpliwości dotyczących wyboru dalszej szkoły.

 • Rekrutacja do klas I

  Rekrutacja do klas I - Obrazek 1Szanowni Rodzice,
  Obowiązek szkolny dziecka rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat.
  Na rok szkolny 2019/2020 przyjmowane będą dzieci z rocznika:
  2012

  • Dzieci z obwodu szkoły – zgodnie z obwodem Szkoły Podstawowej nr 1 w Mikołowie.
  • Dzieci spoza obwodu szkoły – na wniosek rodziców/prawnych opiekunów 

  2011

  • Dzieci z odroczonym obowiązkiem szkolnym, zgodnie z obwodem Szkoły Podstawowej nr 1 w Mikołowie. (czytaj dalej)

   

 • 24 uczniów Gimnazjum i SP w Wielkim Finale!

  24 uczniów Gimnazjum i SP w Wielkim Finale! - Obrazek 1Za nami etap rejonowy Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Wzięło w nim udział 31 uczniów Gimnazjum oraz 9 ze Szkoły Podstawowej. Do rozgrywki finałowej zakwalifikowało się aż 18 gimnazjalistów i 6 uczniów Szkoły Podstawowej, którzy powalczą o zaszczytny tytuł laureata. Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy powodzenia w finale. (tabela finalistów SP i tabela finalistów Gim)

  Krzysztof Skwarczek

 • Dzień Bezpiecznego Internetu


  Dzień Bezpiecznego Internetu - Obrazek 1Dzisiaj na całym świecie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku hasłem przewodnim jest Działajmy Razem. Na lekcjach informatyki w tym tygodniu przeprowadzone zostaną zajęcia dotyczące zagrożeń w wirtualnym świecie, pozytywnego wykorzystania nowych technologii oraz prawidłowego zachowania się w Internecie. Również w naszej szkole nie tylko w tym dniu staramy się zachęcać uczniów aby wykorzystywali internet do poszerzania swojej wiedzy, współpracy i komunikacji z innymi. Jednocześnie zwracając uwagę aby:

  • zachować umiar  w spędzaniu czasu w sieci,
  • szanować innych (nie obrażać, wyzywać, hejtować)
  • dbać o swoją prywatność (nie udostępniać swoich danych)
  • przestrzegać prawa

  Rafał Niczyporuk

 • Sztuka dobrego wychowania

  Sztuka dobrego wychowania - Obrazek 1Mediatorzy z klas VIII i III gimnazjalnych przeprowadzili w miesiącu grudniu oraz styczniu zajęcia na temat czym jest „Dobre Wychowanie?” Lekcje obejmowały nie tylko zasady savoir-vivre`u, ale także scenki oraz quiz. Zarówno uczniowie klas młodszych jak i młodzież dobrze się bawili podczas zajęć, a przy okazji przypomnieli sobie, jak należy się zachowywać w szkole, u znajomych oraz w miejscach publicznych. Warto pamiętać , że dobre wychowanie świadczy o naszej kulturze i zawsze miło spotkać osoby potrafiące odpowiednio zachować się w towarzystwie. Galeria

  Opiekun mediatorów:
  Bożena Urbanek

 • Uwaga uczniowie i rodzice!

  Ministerstwo Edukacji Narodowej i Centralna Komisja Egzaminacyjna informują, że na oficjalnym kanale Centralnej Komisji Egzaminacyjnej youtube zostały zamieszczone filmy informacyjne o egzaminie ósmoklasisty w roku szkolnym 2018/2019. Prosimy o zapoznanie się ze wskazanymi wyżej materiałami.

   Link do filmu

  Krzysztof Skwarczek

 • XIV wizyta w „Przystani Ocalenie”

  XIV wizyta w „Przystani Ocalenie” - Obrazek 126 grudnia w sobotę grupa 44 uczniów odwiedziła zwierzęta, które znalazły spokój i szczęście w przytulisku „Przystań Ocalenie” w Ćwiklicach koło Pszczyny. Z radością i dumą wręczyliśmy uzbierane 1715 zł, worki karmy dla psów i kotów, koce, jabłka, marchewkę oraz suchy chleb. Mimo mrozu i padającego śniegu panowała w schronisku gorąca atmosfera. Wszystkie ręce były chętne do głaskania i czochrania koni, psów, kotów oraz osiołków.

  Warto było tam być i widzieć po raz kolejny dobre i wrażliwe serca uczniów naszej szkoły! Galeria zdjęć

                                                                                   Izabela Niczyporuk i Aleksandra Radołowicz - Nieradzik

   

 • O „przydasiach” w plecaku!

  O „przydasiach” w plecaku! - Obrazek 115 stycznia 2019 r. odbył się w szkole apel przygotowany przez czwartoklasistów. Uczniowie w zabawny sposób przypomnieli swoim kolegom (z klas 1 -5) o problemie ciężkiego plecaka szkolnego. Zwykle mnóstwo w nich „przydasiów”, czyli tego wszystkiego, co może się przydać. W rzeczywistości jednak są to niepotrzebne przedmioty zwiększające ciężar plecaka. Występujący uczniowie odegrali scenki, w których zwrócili uwagę na odpowiednie spakowanie szkolnego tornistra i jego noszenie. Zachęcali również do wykonywania ćwiczeń gimnastycznych wzmacniających mięśnie pleców. Zaapelowali o to, by zapobiegać wadom postawy oraz schorzeniom kręgosłupa.

  Karina Cyroń

 • Hałas szkodzi

  Hałas szkodzi - Obrazek 1Hałas szkodzi - Obrazek 2Drodzy uczniowie i rodzice! W naszej szkole organizowana jest akcja pt. "Hałas szkodzi". W związku z przeprowadzonymi badaniami, które wykazały, że normy hałasu są przekroczone, uczniowie klasy III gimnazjum (Dawid Łukaszewicz, Julia Kopiec, Dawid Kutynia i Igor Fronc) postanowili wraz z Panią Konstancją Zolich zorganizować kilka ciekawych akcji zapobiegawczych, m.in. :
  - konkurs literacki - (krótki wiersz lub rymowanka o szkodliwości hałasu, obwiązywały słowa kluczowe: ucho, słuch, uwaga, cisza głośno, smutek, muzyka, ból, zdrowie, spokój.
  - konkurs plastyczny: (plakat A3 o szkodliwości hałasu lub o hałasie w technice dowolnej).

  Za udział w konkursach i innych działaniach dziękują uczniowie klasy III C i pani Konstancją Zolich. Akcja będzie dalej kontynuowana. 

 • „Nie ma nikt takiej wiary w ludzi i cały ten świat … jak my.”

  „Nie ma nikt takiej wiary w ludzi i cały ten świat … jak my.” - Obrazek 1Ta myśl przyświecać będzie XIX Noworocznemu Koncertowi Charytatywnemu, który odbędzie się 1 lutego 2019 r. w naszej szkole. Koncert będzie punktem kulminacyjnym akcji zbiórki pieniędzy na rzecz Karolinki Goryl i Alexa Trzepizura. Oboje wraz ze swoimi rodzicami i bliskimi toczą codzienną walkę z chorobami, które w istotny sposób ograniczają ich normalne funkcjonowanie.

  Karolinka ma obecnie dziesięć lat, urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową. Cierpi na porażenie kończyn dolnych i epilepsję.

  Alex jest uczniem drugiej klasy naszej szkoły, ma bardzo rzadką chorobę genetyczną, która charakteryzuje się głównie niskorosłością. Towarzyszą jej liczne zaburzenia kostno-stawowe.

  Dzieci i ich rodzice potrzebują naszej pomocy, by leczenie, a zwłaszcza rehabilitacja, mogły być prowadzone i kontynuowane. Uczyńmy wszystko, by miały szansę na życie takie samo jak ich rówieśnicy.

  W Noworocznym Koncercie Charytatywnym wystąpią uczniowie, a także absolwenci szkoły. Program artystyczny wypełnią występy solowe i zespołowe. Będą: śpiew, taniec, muzyka instrumentalna, skecze. Różnorodność gatunków i stylów muzycznych – słowem: każdy zaprezentuje to, co mu w duszy gra.

  Koncert składa się z dwóch części. W przerwie goście zostaną zaproszeni do kawiarenki, w której będzie można się posilić i spróbować różnych smakołyków. Na szkolnych korytarzach pojawią się stoiska z upominkami i pracami plastycznymi. 

  Organizatorzy koncertu mają nadzieję, że wszystkie podjęte działania pomogą zebrać pokaźną kwotę, która umożliwi Karolince i Alexowi dalsze kosztowne leczenie.

   

  Na całość akcji składają się:

  • 5 grudnia 2018 r. – Kiermasz Świąteczny (w godz. 16.00-19.30 w naszej szkole)
  • 20 grudnia 2018 r. – Mecz Charytatywny (o godz. 12 w hali MOSiR)
  • 1 lutego 2019 r. – XVIII Koncert Charytatywny (godz. 17.30 w naszej szkole)
  • 2 lutego 2019 r. – VI Bieg Charytatywny (strona biegu)

  Zapraszamy na szkolne imprezy charytatywne, nie tracąc wiary w ludzi i cały ten świat!

   

  W imieniu ORGANIZATORÓW

  Bożena Hain – dyrektor szkoły

 • Charytatywny Maraton Zumby

  Charytatywny Maraton Zumby - Obrazek 1