• Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

  Strajk nauczycieli naszej szkoły jest kontynuowany.
  W dniach 18, 19 i 23 kwietnia (przerwa świąteczna) świetlica szkolna pełni dyżur opiekuńczy w godzinach od 8.00 do 13.00 dla uczniów klas młodszych, których rodzice złożyli oświadczenia, na podstawie których dzieci zostaną objęte opieką świetlicy (Ogłoszenie w dzienniku Librus z dn. 29.03.2019).
  Informacja o płatności za obiady na miesiąc maj zostanie podana w terminie późniejszym, a termin płatności zostanie wydłużony. Niewykorzystane środki za obiady przechodzą na miesiąc maj.


  Z wyrazami szacunku
  Bożena Hain – dyrektor szkoły

 • Uwaga

                                      Uwaga

  BRITISH SONG FESTIVAL w zapowiadanym terminie 26 kwietnia 2019r,

  NIE ODBĘDZIE SIĘ.

  Krzysztof Skwarczek

 • Szanowni Rodzice i Opiekunowie!


  Strajk nauczycieli w naszej szkole dalej jest kontynuowany.
  EGZAMIN ÓSMOKLASISTY odbędzie się od 15.04.2019 r. według ustalonego wcześniej harmonogramu. W dalszym ciągu ze względu na strajk i egzamin ósmoklasisty zajęcia opiekuńcze dla uczniów klas młodszych nie będą prowadzone. Proszę o wyrozumiałość.

  Z wyrazami szacunku
  Bożena Hain – dyrektor szkoły

 • Drodzy Rodzice i Gimnazjaliści!!


  Informuję, że egzamin gimnazjalny w naszej szkole odbędzie się według wcześniej zaplanowanego harmonogramu – tj. 10, 11, 12 kwietnia 2019 r.

  W związku z powyższym szkoła nie będzie prowadzić w tym czasie zajęć opiekuńczych dla młodszych dzieci.

  Serdecznie dziękuję za bardzo liczne wyrazy wsparcia, proszę o wyrozumiałość, a Gimnazjalistom życzę POWODZENIA na egzaminie.

   Bożena Hain - dyrektor szkoły

 • Szanowni Rodzice i Opiekunowie!


  Strajk 9 kwietnia 2019 r. w naszej szkole będzie kontynuowany. Nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczne i wychowawcze. 
  Dziękujemy za wsparcie i wyrozumiałość.
  Informacje dotyczące egzaminu gimnazjalnego zostaną podane we wtorek 9.04.2019 r.

  Z poważaniem
  Bożena Hain – dyrektor szkoły

 • Szanowni Rodzice i Opiekunowie!


  Od 8 kwietnia 2019 r. nauczyciele i pracownicy obsługi Szkoły Podstawowej nr 1 w Mikołowie przystępują do strajku. Nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczne i wychowawcze.
  Ponownie zwracam się do Państwa z prośbą o wyrozumiałość i o zapewnienie opieki dzieciom w tych dniach oraz niewysyłanie ich do szkoły.


  Z poważaniem
  Bożena Hain – dyrektor szkoły

 • Konkursy w „Miarce” rozstrzygnięte

  Konkursy w „Miarce” rozstrzygnięte

  5 kwietnia, w ramach „Dni Otwartych” w I LO w Mikołowie im. Karola Miarki odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczniom gimnazjów, którzy w marcu wzięli udział w powiatowych konkursach organizowanych przez „Miarkę”. Pani dyrektor Barbara Modzelewska pogratulowała uczniom obszernej wiedzy, która wykraczała poza podstawę programową obowiązującą w gimnazjum, podziękowała również nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie i wsparcie okazane uczniom. Następnie „profesorowie” z „Miarki” przedstawili wyniki z poszczególnych konkursów i wręczyli zwycięzcom nagrody rzeczowe. Wspaniale wypadli nasi uczniowie, którzy zdobyli większość nagród.
  Język polski: I miejsce Karolina Gościńska, II Wiktoria Masztaler
  Matematyka: II miejsce Mateusz Jarek, III Paulina Anderson
  „Z biologią i chemią za Pan Brat”: I miejsce Adam Łęk, II Julia Dragon
  Język angielski: I miejsce Weronika Różycka, II Marta Machnio, III Kacper Rojewski i Mateusz Kawecki
  Język niemiecki: I miejsce Agnieszka Rzepka i Paulina Anderson, II Oliwier Nowak, III Tomasz Burliga
  Język hiszpański: I miejsce Katarzyna Tudzież, III Michalina Rak i Magdalena Wojaczek
  Gratulujemy!

  Krzysztof Skwarczek wicedyrektor ds. dydaktycznych

 • GALA LAUREATÓW

  GALA LAUREATÓW

  W piątek 5 kwietnia w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach odbyła się Gala Laureatów dla uczniów gimnazjum i szkół podstawowych delegatury rybnickiej. Uroczystość rozpoczęła pani wizytator Wiesława Gala, koordynująca Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe na poziomie województwa, która przedstawiła w liczbach szczegółowy udział uczniów w tegorocznych konkursach. Następnie na scenę zaproszeni zostali bohaterowie Gali - uczniowie, którzy z rąk pana wicekuratora Dariusza Domańskiego otrzymali gratulacje i nagrody rzeczowe. Z wielką dumą i satysfakcją przyjęliśmy informację, że nasza szkoła zajęła 2 miejsce w delegaturze rybnickiej pod względem ilości laureatów.
  A oto oni: Martyna Mitek i Marcel Przybyła ze SP oraz gimnazjaliści: Olga Mrowiec, Karolina Gościńska, Paulina Anderson, Zuzanna Musiał, Mateusz Jarek i Adam Łęk (podwójni laureaci), Beniamin Bożek i Bogumił Podolak. Gratulujemy!
  Galeria

  Krzysztof Skwarczek-wicedyrektor ds. dydaktycznych

 • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

  Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

  Wielkim sukcesem  naszych uczniów zakończyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W pierwszej grupie wiekowej (uczniowie klas od I do VI szkół podstawowych) I miejsce zajął Paweł Poliński - uczeń klasy 5enatomiast w drugiej grupie (uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych i gimnazjum) na II miejscu uplasował się Paweł Tomala - uczeń klasy 3g. Serdeczne gratulacje dla naszych strażaków!

  Rafał Niczyporuk

 • MISTRZOWIE ŚLĄSKA!!!

  MISTRZOWIE ŚLĄSKA!!!

  Podczas Mistrzostw województwa śląskiego w biegach przełajowych nasza drużyna SP1 MIKOŁÓW zdobyła złoty medal!!!!! i będzie reprezentować Śląsk na Mistrzostwach Polski!!!!!! Ogromne gratulacje dla naszych fantastycznych chłopaków!!! Mistrzowski skład: Oliver Nowak 3H (indywidualnie brązowy medal!!!), Gabriel Kuropatwa 3H, Kacper Ostapkowicz 3H, Oliwier Borowski 8B, Marcel Lis 3D oraz Marcel Jańczak 3G. Startowało 84 zawodników z 14 najlepszych szkół województwa śląskiego i jesteśmy najlepsi!!!! :) :) :)

  Grzegorz Rożkiewicz

 • KONKURSY JĘZYKOWE W „MIARCE”

  Wspaniałym sukcesem uczniów Szkoły Podstawowej zakończyły się powiatowe konkursy językowe organizowane przez I LO w Mikołowie. 

  Z języka angielskiego dwa I miejsca ex aequo zdobyły Anna Głodek z 8c i Marta Jendrysko  z 8d.  Z języka hiszpańskiego II miejsce wywalczył Marcel Przybyła z 8c, a z języka niemieckiego II miejsce zdobył Jakub Frączek z 8b, a III Oliwia Marut z 8d. Za swoje osiągnięcia uczniowie zostali nagrodzeni podczas Dni Otwartych organizowanych przez I LO w Mikołowie. Gratulujemy!

  Krzysztof Skwarczek

 • Wojewódzki Konkurs matematyczny MINI Mat@ndo

  Wojewódzki Konkurs matematyczny MINI Mat@ndo

  22 marca br. drużyna z naszej szkoły w składzie: Michał Jastrzębski (8b), Jakub Frączek (8b), Marcel Przybyła (8c) zdobyła 2 miejsce w finale I edycji Wojewódzkiego Konkursu MINI Mat@ndo – czyli matematycznego drużynowego testu online dla uczniów klas 7 i 8  szkół podstawowych oraz 3 klasy gimnazjalnej. W konkursie poza umiejętnością rozwiązywania problemów matematycznych liczył się czas w jakim uczniowie zakończyli test. Naszym najzdolniejszym i najszybszym matematykom gratulujemy sukcesu.

  Klaudia Bogacka

 • IX Regionalny Konkurs Zadań Interdyscyplinarnych

  IX Regionalny Konkurs Zadań Interdyscyplinarnych - Obrazek 1Dużym sukcesem uczniów naszej szkoły zakończył się IX Regionalny Konkurs Zadań Interdyscyplinarnych w Języku Angielskim im. Marii Goeppert-Mayer, który odbył się 19 marca w I LO w Katowicach. Podczas konkursu uczniowie musieli wykazać się dużą wiedzą z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych oraz j. angielskiego, gdyż cały konkurs odbywał się w języku angielskim.

  W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła nasza drużyna w składzie: Anna Głodek, Martyna Mitek i Marcel Przybyła.
  W kategorii gimnazjów dwa III miejsca zajęły drużyny w składzie: Paulina Anderson, Aleksandra Starowicz, Adam Łęk oraz Weronika Różycka, Marcel Bieńko, Mateusz Jarek.

  GRATULUJEMY

  Krzysztof Skwarczek

 • LAURY ROZDANE !

  LAURY ROZDANE !

  Po kilkumiesięcznych zmaganiach zakończył się udział naszych uczniów w tegorocznych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych. 

  Z wielką satysfakcją informuję, że uczniowie Szkoły Podstawowej zdobyli dwa tytuły laureata: Marcel Przybyła z matematyki i Martyna Mitek z biologii. Finalistami zostali: Anna Głodek  z j. angielskiego, Oskar Schubert i Kacper Bachul z historii oraz Michał Sowada z geografii.

  Gimnazjaliści jak zwykle stanęli na wysokości zadania zdobywając 10 tytułów laureata i 8 tytułów finalisty. Podwójni laureaci: Mateusz Jarek z matematyki i fizyki oraz Adam Łęk z chemii i fizyki. Pozostali laureaci: Olga Mrowiec i Karolina Gościńska z j. polskiego, Bogumił Podolak z historii, Benjamin Bożek z biologii, Paulina Anderson i Zuzanna Musiał  z chemii. Finalistami zostali: Wiktoria Masztaler z j. polskiego, Paulina Anderson z matematyki, Dawid Kutynia z geografii, Filip Stelmaszewski i Julia Dragon z chemii oraz Aleksandra Starowicz, Marcel Janczak i Marcel Bieńko z fizyki.

  Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za duży wysiłek włożony w przygotowania do konkursów, a nagrodzonym gratulujemy osiągnięcia najwyższych  laurów. (tabela laureatów i finalistów)

  Krzysztof Skwarczek

 • Zebrania oraz konsultacje z rodzicami

  Dnia 21.03.2019, tj. czwartek o godz. 17:00 odbędą się zebrania oraz konsultacje z rodzicami (17:00 - 19.00):
  - konsultacje dla rodziców uczniów klas 1-7 
  - zebrania dla rodziców uczniów klas ósmych i klas gimnazjalnych

  Dzień wcześniej, czyli dn. 20.03.2019 tj. środa o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej odbędzie się spotkanie Rady Rodziców.


  Julita Juszczyk

 • Powiatowe zawody piłki siatkowej chłopców i dziewcząt

  Powiatowe zawody piłki siatkowej chłopców i dziewcząt

  Dzisiaj tj.18 marca 2019 r. odbyły się zawody powiatowe piłki siatkowej chłopców i dziewcząt.

  W zawodach tych brały udział 4 drużyny damskie (SP3 Łaziska, SP3 Orzesze, SP3 oraz SP1 Mikołów) oraz 4 męskie (SP1 Orzesze, SP1 Mikołów, SP3 Orzesze oraz SP 1 Mikołów). W kwalifikacji ogólnej nasza szkoła w reprezentacji męskiej zdobyła II miejsce , natomiast drużyna damska IV. Gratulujemy wszystkim zawodnikom.

  Magdalena Momot

 • British Song Festival

  British Song Festival - Obrazek 1XVIII edycja British Song Festival odbędzie się 26 kwietnia 2019 r.

  Regulamin i Karta Zgłoszeń do pobrania tutaj.  Zapisy do 24 kwietnia 2019.

                                           ZAPRASZAMY

 • Matematyczne zmagania.

  Z przyjemnością przedstawiamy wyniki uzyskane przez uczniów naszej szkoły w XI Powiatowym Konkursie Matematycznym dla uczniów szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych zorganizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące w Mikołowie:
  Paulina Anderson – miejsce I
  Marcel Przybyła – miejsce II
  Marcel Bieńko – miejsce II
  Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych matematycznych sukcesów.

  Klaudia Bogacka

 • Zajęcia profilaktyczne dla klas 7-8 oraz gimnazjum

  Zajęcia profilaktyczne dla klas 7-8 oraz gimnazjum - Obrazek 1W naszej szkole 5 i 8 marca odbyły się zajęcia profilaktyczne „Psychiatria też dla ludzi” – Projekt Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA - Poland. Wzięli w nich udział uczniowie klas 7 – 8 oraz gimnazjaliści.

  Warsztaty miały na celu zwrócenie uwagi młodzieży szkolnej na coraz częściej dotykające ich grupę wiekową stres czy stany depresyjne. Dzięki tym zajęciom uczniowie mogli dowiedzieć się , gdzie i u kogo szukać wsparcia oraz jak radzić sobie w sytuacjach stresowych.

  Julita Juszczyk

 • Ogólnopolski konkurs przyrodniczy Świetlik

  Ogólnopolski konkurs przyrodniczy Świetlik

  W dniu dzisiejszym chętni uczniowie klas 1 i 2 wzięli udział w ogólnopolskim konkursie przyrodniczym Świetlik. Trzymamy mocno kciuki za wszystkich uczestników i życzymy wysokich lokat!

  Monika Piecha