• Dyżur świetlicy w czasie przerwy świątecznej

  W czasie przerwy świątecznej w dniach 27 i 28 grudnia (czwartek, piątek) świetlica szkolna pełnić będzie dyżur opiekuńczy dla uczniów młodszych klas, których rodzice pracują.

  Rodzice wypełniają oświadczenie, na podstawie którego dziecko zostanie objęte opieką świetlicy. Oświadczenia przyjmowane są do 20 grudnia 2018.

  Oświadczenie do pobrania na stronie szkoły w zakładce - Świetlica - Do pobrania, w holu szkoły oraz u wychowawców  świetlicy.

  Dyrekcja SP1

  Kierownik świetlicy

 • Kiermasz świąteczny

  5 grudnia 2018r. po raz kolejny został zorganizowany w naszej szkole Kiermasz Świąteczny. W holu szkoły oraz na pierwszym  i drugim piętrze uczniowie wszystkich klas przygotowali swoje stanowiska, na których można było nabyć przepiękne ozdoby świąteczne, ciasta, ciasteczka i wiele innych smakołyków. Cały dochód z kiermaszu zostanie przekazany Alexowi i Karolince na ich dalsze leczenie i rehabilitację.
  Dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły za poświęcony czas i zaangażowanie.

 • WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE

  BRAWO ÓSMOKLASIŚCI !
  Potwierdzone zostały wyniki etapu szkolnego wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów szkoły podstawowej. Z grona 68 uczestników do etapu rejonowego zakwalifikowało się 9 uczniów.

  • Język polski - Alicja Wróblewska 8d, Marta Jendrysko 8d
  • Matematyka - Marcel Przybyła 8c
  • Język angielski - Anna Głodek 8c, Marta Jendrysko 8d
  • Historia - Oskar Schubert 8c, Kacper Bachul 8b
  • Geografia - Michał Sowada 8a
  • Biologia - Martyna Mitek 8d

  Wszystkim dziękujemy za wysiłek włożony w przygotowania, gratulujemy osiągniętych wyników i trzymamy kciuki za tych, którzy uzyskali kwalifikacje.


  Krzysztof Skwarczek

 • Zbiórka żywności

  Zbiórka żywności

  Po raz kolejny młodzież naszej szkoły wzięła udział w świątecznej zbiórce żywności w sklepach. W miniony weekend, tj. 30.11 i 1. 12 br. - uczniowie zbierali produkty w sklepie „Odido” oraz „Lidlu”. Towar został przekazany do Banku Żywności, by stamtąd trafić do najbardziej potrzebujących rodzin z Mikołowa.

  Dziękujemy wszystkim wolontariuszom - uczniom szkoły
  Urbanek Bożena

 • Informacja dla rodziców

  Informacja dla rodziców

  Wywiadówki 5 grudnia (środa) odbędą się według następującego porządku:
  – dla kl. 1, 2, 4, 5, 7, 8 szkoły podstawowej o 17.00 w wyznaczonych salach,
  – dla klas 3 gimnazjum rozpoczną się o 18.30 w wyznaczonych salach,
  – spotkanie Rady Rodziców o godz. 18.00 odbywać się będzie w sali konferencyjnej.

  W tym dniu obywać się będzie również Kiermasz Świąteczny od 16.00 do 19.30.

  Serdecznie zapraszam!

  Dyrektor szkoły – Bożena Hain

 • „Nie ma nikt takiej wiary w ludzi i cały ten świat … jak my.”

  Ta myśl przyświecać będzie XIX Noworocznemu Koncertowi Charytatywnemu, który odbędzie się 1 lutego 2019 r. w naszej szkole. Koncert będzie punktem kulminacyjnym akcji zbiórki pieniędzy na rzecz Karolinki Goryl i Alexa Trzepizura. Oboje wraz ze swoimi rodzicami i bliskimi toczą codzienną walkę z chorobami, które w istotny sposób ograniczają ich normalne funkcjonowanie.

  Karolinka ma obecnie dziesięć lat, urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową. Cierpi na porażenie kończyn dolnych i epilepsję.

  Alex jest uczniem drugiej klasy naszej szkoły, ma bardzo rzadką chorobę genetyczną, która charakteryzuje się głównie niskorosłością. Towarzyszą jej liczne zaburzenia kostno-stawowe.

  Dzieci i ich rodzice potrzebują naszej pomocy, by leczenie, a zwłaszcza rehabilitacja, mogły być prowadzone i kontynuowane. Uczyńmy wszystko, by miały szansę na życie takie samo jak ich rówieśnicy.

  W Noworocznym Koncercie Charytatywnym wystąpią uczniowie, a także absolwenci szkoły. Program artystyczny wypełnią występy solowe i zespołowe. Będą: śpiew, taniec, muzyka instrumentalna, skecze. Różnorodność gatunków i stylów muzycznych – słowem: każdy zaprezentuje to, co mu w duszy gra.

  Koncert składa się z dwóch części. W przerwie goście zostaną zaproszeni do kawiarenki, w której będzie można się posilić i spróbować różnych smakołyków. Na szkolnych korytarzach pojawią się stoiska z upominkami i pracami plastycznymi. 

  Organizatorzy koncertu mają nadzieję, że wszystkie podjęte działania pomogą zebrać pokaźną kwotę, która umożliwi Karolince i Alexowi dalsze kosztowne leczenie.

   

  Na całość akcji składają się:

  • 5 grudnia 2018 r. – Kiermasz Świąteczny (w godz. 16.00-19.30 w naszej szkole)
  • 20 grudnia 2018 r. – Mecz Charytatywny (o godz. 12 w hali MOSiR)
  • 1 lutego 2019 r. – XVIII Koncert Charytatywny (godz. 17.30 w naszej szkole)
  • 2 lutego 2019 r. – VI Bieg Charytatywny (strona biegu)

  Zapraszamy na szkolne imprezy charytatywne, nie tracąc wiary w ludzi i cały ten świat!

   

  W imieniu ORGANIZATORÓW

  Bożena Hain – dyrektor szkoły

 • Egzamin próbny

  Egzamin próbny
  28.11.2018

  Uczniowie klas ósmych przystąpili do egzaminów próbnych z Operonem. Wczoraj – 27 listopada pisali egzamin z języka polskiego, dzisiaj zmierzyli się z matematyką. W dniu jutrzejszym przed nimi egzamin z języka obcego. To sprawdzian dla uczniów przed przyszłorocznym egzaminem ósmoklasisty.

 • Spektakl "Wilk i Zając"

  Spektakl "Wilk i Zając"

  W dniu 13.11.2018 uczniowie klas pierwszych i drugich mieli okazję oglądać spektakl pt. „Wilk i Zając” wystawiony przez Studio Teatralne Art. z Krakowa. W atmosferze świetnej zabawy, z udziałem uczniów, aktorzy we wspaniały sposób rozbawili publiczność, która żywo reagowała na toczące się przed nimi przygody Wilka i Zająca.

 • XXVII WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNY NUDNA MATEMATYKA

  Od 27 września do 14 listopada uczniowie naszej szkoły rywalizowali w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym „Nudna Matematyka” organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach. W finale konkursu Mateusz Jarek z klasy 3d zdobył 2 miejsce, a tytuł finalisty otrzymał Marcel Janczak z klasy 3g. Uczniowie: Bartłomiej Tomaś (5d), Szymon Kufel (5b), Jakub Kozłowski (7a), Marcel Przybyła (8c) i Aleksandra Starowicz (3g) uzyskali tytuł półfinalisty konkursu.

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Hymn - Rekord dla Niepodległej

  Nasza szkoła również przystąpiła do akcji „Rekord dla Niepodległej” i w piątek 9 listopada o godzinie 11.11 uczniowie i nauczyciele zaśpiewali cztery zwrotki hymnu Polski. 


   

 • Martinstag

  Martinstag

  W środę 14.11. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień św. Marcina. Na oknach pojawiły się piękne obrazki przedstawiające scenkę z legendy o św. Marcinie oraz pochód dzieci z lampionami, które zostały pokolorowane przez uczniów klas I i II.
  Na stoisku na I piętrze można było spróbować rogali świętomarcińskich, ciast, ciasteczek oraz różnych napojów. Na długich przerwach odbyły się konkursy dla wszystkich grup wiekowych. Uczniowie mogli przejść przez labirynt, aby doprowadzić dzieci do lampionów, połączyć kropki, aby powstał piękny rysunek św. Marcina na koniu czy wziąć udział konkursie z wiedzy na temat legendy o św. Marcinie. Każda poprawna odpowiedź była nagradzana słodkim upominkiem.
  Dziękujemy za wspólną zabawę.

  Monika Płaza i Bożena Urbanek

 • Obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę

  Obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę

  9 listopada 2018 r. cała społeczność szkolna brała udział w uroczystej akademii. Odbyło się również wspólne śpiewanie hymnu państwowego o godz.11.11. Podczas spektaklu słowno – muzycznego uczniowie mogli poznać okoliczności utracenia przez Polaków własnego państwa w XVIII w. oraz odzyskania niepodległości. Uczniowie, zwłaszcza z najmłodszych klas, oglądali przedstawienie z dużym zainteresowaniem, włączając się do śpiewu i recytacji. Mimo poważnej tematyki do przedstawienia udało się wpleść elementy humorystyczne, które pomogły młodym widzom w lepszym zrozumieniu zagadnień z historii. W przedstawieniu wzięło udział kilkudziesięciu uczniów, którzy nie tylko odgrywali role postaci historycznych ale również zapewnili wspaniałą oprawę muzyczną. Podczas akademii dokonano również podsumowania konkursów zorganizowanych w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

   

  Nasi uczniowie uczestniczyli w szkolnym konkursie historycznym "Wolna i niepodległa" oraz w szkolnej grze terenowej „Polska – moja ukochana Ojczyzna” przybliżającej wydarzenia historyczne i postacie, dzięki którym Polska stała się wolnym państwem w 1918 r. Poszczególne klasy przygotowywały plakaty przedstawiające postacie wybitnych Polaków, pisały na ich temat wiersze i rozwiązywały krzyżówkę. Wyglądem zewnętrznym uczniowie upodabniali się do Ojców niepodległości. Czteroosobowe drużyny z kl. VII i VIII oraz III gimanazjalnych wykonywały przygotowane przez organizatorów zadania w Parku Miejskim Planty. Ponadto zorganizowano konkurs na najlepszy plakat pod hasłem "Życzenia dla stulatki" oraz konkurs recytatorski "A to Polska właśnie". Nasi uczniowie, nawet ci z najmłodszych klas, stale utrwalali znajomość wszystkich zwrotek hymnu państwowego. Część z nich wzięła także udział w szkolnym konkursie "Znam i śpiewam hymn państwowy".

   

  "Kto ty jesteś? Polak mały."- te słowa są znane wszystkim pierwszakom i drugoklasistom. Warto wspomnieć o sukcesach naszych najmłodszych uczniów, którzy wykonali bardzo ciekawe prace plastyczne, poznawali tematykę związaną z symbolami narodowymi oraz uczyli się recytować wiersze związane z tematyką odzyskania niepodległości.

   

  Podajemy wyniki szkolnych konkursów zorganizowanych w ramach obchodów stulecia niepodległości.

   

  W szkolnym konkursie "Wolna i niepodległa" wśród uczniów kl. VII, VIII i III gimnazjalnych I miejsce zajął Marcel Lis z kl. 3d; II miejsce zajęła Zuzanna Musiał z kl. 3g;
  III miejsce zajął
  Michał Kordaszewski z kl. 3g. W konkursie tym zagrodzono również uczniów z kl. IV i V: I miejsce zajął Krzysztof Kosiarski z kl.5c; II miejsce otrzymała Zuzanna Rupik z kl. 5c; III miejsce zajęli Szymon Kufel z kl. 5b oraz Robert Witala z kl. 5d.

   

  Nagrodzono również uczestników gry terenowej: I miejsce otrzymała kl. 3e; II miejsce zdobyła kl. 8a i 3g; III miejsce otrzymała kl. 3c. Klasie 7a przyznano wyróżnienie za najlepszą organizację pracy zespołu klasowego.

   

  W konkursie recytatorskim „A to Polska właśnie…"w kategorii uczniów młodszych – z klas IV i V nagrodzono następujących uczniów: I miejsce– Maria Surowy z 5a,

  II miejsce – Wojciech Bembenek i Michał Wróbel z 4a, III miejsce – Paulina Wróbel z 4a; wyróżnienie otrzymały Magdalena Skiba z 4a, Nina Kurpas z 5a i Oliwia Piekorz z 4a.

  W kategorii uczniów starszych –z klas VII, VIII i III gimnazjalnych nagrodzono następujących uczniów: I miejsce otrzymała Julia Kaszuba z kl. 3f; II miejsce – Mateusz Ciesielski z kl. 3f, III miejsce – Beniamin Bożek z kl. 3c; wyróżnienie otrzymali Karol Brzoza i Nina Kwiatek z 3d.

   

  W konkursie "Znam i śpiewam hymn państwowy" w grupie klas młodszych I miejsce otrzymali uczniowie z kl. 5e: Nadia Śleziona, Maja Nowak, Emilia Górnik; II miejsce zdobyli uczniowie z kl. 5b: Agnieszka Skiba, Radosław Pudełko, Izabela Wypych; III miejsce otrzymali uczniowie kl. 4b: Maja Zakrzewska, Natalia Hanus, Beniamin Sowa.
  W grupie klas starszych I miejsce otrzymała kl. 8d: Anna Płaza, Alicja Wróblewska, Magdalena Palka; II miejsce uzyskała kl. 8c: Jakub Brontke, Magdalena Kołodziej i Oskar Schubert; III miejsce otzymali uczniowie z kl. 8a: Michał Sowada, Filip Grzywocz, Laura Stanaszek.

   

  W konkursie na najlepszy plakat upamiętniający 100- lecie odzyskania niepodległości zorganizowany pod hasłem"Życzenia dla stulatki" w kategorii kl. IV -V

  I miejsce otrzymała Hanna Góras z kl. 5c i Robert Witala z kl. 5d; II miejsce otrzymała Natalia Poloczek z kl. 5a i Piotr Rurański z kl. 4a. W kategorii uczestników z kl. VII, VIII i III gimnazjalnych I miejsce otrzymała Sandra Sobijanek z kl. 3b i Angelika Walczuch z kl. 3c, II miejsce otrzymała Klaudia Fąferek z kl. 7a.

   

  Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie pracę włożoną w przygotowanie obchodow stulecia niepodległości Polski w naszej szkole.

  Marcin Pogonowski

 • Zasadzenie dębu na 100-lecie odzyskania niepodległości

  Zasadzenie dębu na 100-lecie odzyskania niepodległości

  Jednym z wydarzeń, organizowanych z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości, była akcja sadzenia dębów.  Również uczniowie naszej szkoły, razem z burmistrzem Mikołowa p. Stanisławem Piechulą oraz p. dyrektor Bożeną Hain, p. dyrektor Julitą Juszczyk i p. dyrektorem Krzysztofem Skwarczkiem wzięli udział w tej akcji. Obok drzewka ustawiona została pamiątkowa tabliczka. Sadzenie dębów to wyraz patriotyzmu i jedności z tymi, którzy walczyli o wolną Polskę.

 • FaniMani.pl

  FaniMani.pl

  Nasza szkoła przystąpiła do programu FaniMani i i robiąc zakupy w sklepach internetowych przez stronę FaniMani mamy możliwość wspierania szkoły. Wystarczy kliknąć na baner FaniMani.pl umieszczony na stronie szkoły, następnie kliknąć przycisk Wspieraj Nas, wybrać z sklep i zrobić zakupy tak jak zawsze, a część wartości zamówienia trafi konto szkoły. Za zakupy zapłacisz tyle co zawsze a przy okazji pomożesz naszej szkole.

 • Gra terenowa

  Gra terenowa

  W środę 9.11.2018r. uczniowie klas 7, 8 szkoły podstawowej oraz 3 gimnazjum wzięli udział w grze terenowej „Polska – moja ukochana Ojczyzna”. Była ona jedną z wielu imprez organizowanych w SP1 z okazji 100-lecia niepodległości Polski.

  Młodzież swoją drogę do odzyskania wolności przemierzyła w 9 krokach. Czteroosobowe drużyny miały różne zadania.

  W tym czasie pozostali członkowie klas wspólnie wykonywali plakat jednego z Ojców Niepodległości (J. Piłsudskiego, R. Dmowskiego, I. Daszyńskiego, W. Witosa, J. Hallera, I. Paderewskiego i W. Korfantego), a także złożyli im literacki  hołd w formie dziesięciowersowego utworu. Uczniowie pozostający w klasach zadbali o patriotyczny klimat: zewsząd rozchodziły się legionowe pieśni, wystrój sal lekcyjnych odwoływał się do czasów J. Piłsudskiego, a sami uczniowie wcielali się w postacie im przydzielone.

  Po długiej drodze do niepodległości wszystkie czteroosobowe drużyny, dumne z przebytej wędrówki, odśpiewały Jubilatce „Sto lat”. Reprezentantom klasy 3e (Martyna Bojdoł, Wiktoria Wybranowska, Mateusz Fortuna, Szymon Zgraj) najśpieszniej było do wolności i to oni właśnie uzyskali najlepszy wynik w grze.

  Wszystkim klasom serdecznie dziękujemy za wzorową postawę i zaangażowanie. Niech duch patriotyzmu zawsze będzie z wami!

  Organizatorzy

 • Koncert Na Schodach

  Koncert Na Schodach

  W środę, 30 października po raz kolejny  odczarowany został korytarz na I piętrze naszej szkoły.  Ucichł gwar typowy dla tego miejsca, pojawiły się jesienne dekoracje, krzesła dla widowni, mikrofony i punktualnie o godz. 16:45 Hania i Zuzia z 3e rozpoczęły Jesienny Koncert Na Schodach.

  Już pierwsze piosenki w wykonaniu Olgi Mrowiec, wprowadziły wszystkich we wspaniały nastrój, a kolejni wykonawcy  utrzymywali wspaniałą  atmosferę do ostatniego występu. Były nastrojowe piosenki solo i w zespole, recytacja wierszy, przedstawienie teatralne, breakdance, a nawet pokaz jazdy na rolkach. Jak zwykle nie zawiodła nasza szkolna publiczność, nagradzając naszych artystów ze szkoły podstawowej, gimnazjum oraz absolwentów gromkimi brawami.
  Galeria zdjęć

  Krzysztof Skwarczek

 • POWIATOWE ZAWODY - BADMINTON

  29.10.2018 w hali MOSiR w Łaziskach Górnych rozegrano powiatowe zawody szkół podstawowych w badmintonie.Po zaciętych bojach,szczególnie chłopców,nasza reprezentacja dziewcząt i chłopców zajęła I miejsce w powiecie.Sukces tym bardziej cieszy,gdyż do rozgrywek w tym roku przystąpiło aż 11 szkół podstawowych z całego powiatu.Zwycięska reprezentacja dziewcząt w składzie: Weronika Krause klasa 3H, Ania Gdaniec klasa 3F oraz reprezentacja chłopców w składzie: Maks Murzyn klasa 8C, Szymon Chamera i Mateusz Krepkowski z klasy 8D awansowała do zawodów rejonowych.
  Zawodnikom gratulujemy!!

  Justyna Bosowska

 • 2 listopada 2018

  Dzień 2 listopada 2018 (piątek), zgodnie z kalendarzem roku szkolnego SP1, jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych dla wszystkich uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. 
  W sytuacji braku możliwości zapewnienia dziecku opieki dyżur pełnić będzie świetlica. Rodzice wypełniają oświadczenie, na podstawie którego dziecko zostanie objęte opieką świetlicy. 
  Oświadczenia przyjmowane są do 26 października2018. Oświadczenie do pobrania na stronie szkoły w zakładce: Świetlica - Do pobrania oraz w świetlicy szkolnej.

  Dyrekcja SP1
  Kierownik świetlicy

 • Informacja dla rodziców

  W czwartek 25 października 2018 r. klasy – 1a, 1b, 1c, 4a, 4b, 4c, 4d, 3g gim. będą miały wywiadówki, a pozostałe konsultacje. Konsultacje odbywać się będą od godz. 17.00 do 18.30, a wywiadówki rozpoczną się również o 17.00.

  Spotkanie Rady Rodziców odbędzie się o godz. 18.15 w sali konferencyjnej.

                                                                                                       dyrektor szkoły Bożena Hain

 • SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY

  SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY

  25 października 2018 r. odbył się z udziałem 32 uczestników Szkolny Turniej szachowy. Składał się z dwóch części: eliminacji i finału. Startujący byli podzieleni na trzy grupy: dziewczęta, grupa młodsza (klasy 2, 4 i 5) oraz grupa starsza (klasy 7, 8 i 3 gimnazjalne).

    W grupie dziewcząt zwyciężyła Maja Zakrzewska z 4b. Kolejne miejsca zajęły: Hanna Góras z 5c i Victoria Morawiec z 3g.
     W grupie młodszej najlepszy okazał się Fabio Bratkowski z 5d. Kolejne miejsca zajęli: Mikołaj Hachoł z 2c i Oliwier Mielczarek z 5d.

     Grupę starszą wygrał Kordian Klimas z 8b. Dalsze miejsca zajęli Maciej Maciążek z 3a i Marcin Bednarczyk z 3g.

  Zawody przebiegły w miłej i koleżeńskiej atmosferze. Dziękujemy wszystkim uczestnikom.                                                                 

                                      Z szachowym pozdrowieniem 

  Sędzia zawodów Zbigniew Labus

   

strona: