• LAURY ROZDANE !

  LAURY ROZDANE !

  Po kilkumiesięcznych zmaganiach zakończył się udział naszych uczniów w tegorocznych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych. 

  Z wielką satysfakcją informuję, że uczniowie Szkoły Podstawowej zdobyli dwa tytuły laureata: Marcel Przybyła z matematyki i Martyna Mitek z biologii. Finalistami zostali: Anna Głodek  z j. angielskiego, Oskar Schubert i Kacper Bachul z historii oraz Michał Sowada z geografii.

  Gimnazjaliści jak zwykle stanęli na wysokości zadania zdobywając 10 tytułów laureata i 8 tytułów finalisty. Podwójni laureaci: Mateusz Jarek z matematyki i fizyki oraz Adam Łęk z chemii i fizyki. Pozostali laureaci: Olga Mrowiec i Karolina Gościńska z j. polskiego, Bogumił Podolak z historii, Benjamin Bożek z biologii, Paulina Anderson i Zuzanna Musiał  z chemii. Finalistami zostali: Wiktoria Masztaler z j. polskiego, Paulina Anderson z matematyki, Dawid Kutynia z geografii, Filip Stelmaszewski i Julia Dragon z chemii oraz Aleksandra Starowicz, Marcel Janczak i Marcel Bieńko z fizyki.

  Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za duży wysiłek włożony w przygotowania do konkursów, a nagrodzonym gratulujemy osiągnięcia najwyższych  laurów. (tabela laureatów i finalistów)

  Krzysztof Skwarczek

 • Zebrania oraz konsultacje z rodzicami

  Dnia 21.03.2019, tj. czwartek o godz. 17:00 odbędą się zebrania oraz konsultacje z rodzicami (17:00 - 19.00):
  - konsultacje dla rodziców uczniów klas 1-7 
  - zebrania dla rodziców uczniów klas ósmych i klas gimnazjalnych

  Dzień wcześniej, czyli dn. 20.03.2019 tj. środa o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej odbędzie się spotkanie Rady Rodziców.


  Julita Juszczyk

 • Powiatowe zawody piłki siatkowej chłopców i dziewcząt

  Powiatowe zawody piłki siatkowej chłopców i dziewcząt

  Dzisiaj tj.18 marca 2019 r. odbyły się zawody powiatowe piłki siatkowej chłopców i dziewcząt.

  W zawodach tych brały udział 4 drużyny damskie (SP3 Łaziska, SP3 Orzesze, SP3 oraz SP1 Mikołów) oraz 4 męskie (SP1 Orzesze, SP1 Mikołów, SP3 Orzesze oraz SP 1 Mikołów). W kwalifikacji ogólnej nasza szkoła w reprezentacji męskiej zdobyła II miejsce , natomiast drużyna damska IV. Gratulujemy wszystkim zawodnikom.

  Magdalena Momot

 • British Song Festival

  British Song Festival - Obrazek 1XVIII edycja British Song Festival odbędzie się 26 kwietnia 2019 r.

  Regulamin i Karta Zgłoszeń do pobrania tutaj.  Zapisy do 24 kwietnia 2019.

                                           ZAPRASZAMY

 • Matematyczne zmagania.

  Z przyjemnością przedstawiamy wyniki uzyskane przez uczniów naszej szkoły w XI Powiatowym Konkursie Matematycznym dla uczniów szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych zorganizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące w Mikołowie:
  Paulina Anderson – miejsce I
  Marcel Przybyła – miejsce II
  Marcel Bieńko – miejsce II
  Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych matematycznych sukcesów.

  Klaudia Bogacka

 • Zajęcia profilaktyczne dla klas 7-8 oraz gimnazjum

  Zajęcia profilaktyczne dla klas 7-8 oraz gimnazjum - Obrazek 1W naszej szkole 5 i 8 marca odbyły się zajęcia profilaktyczne „Psychiatria też dla ludzi” – Projekt Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA - Poland. Wzięli w nich udział uczniowie klas 7 – 8 oraz gimnazjaliści.

  Warsztaty miały na celu zwrócenie uwagi młodzieży szkolnej na coraz częściej dotykające ich grupę wiekową stres czy stany depresyjne. Dzięki tym zajęciom uczniowie mogli dowiedzieć się , gdzie i u kogo szukać wsparcia oraz jak radzić sobie w sytuacjach stresowych.

  Julita Juszczyk

 • Ogólnopolski konkurs przyrodniczy Świetlik

  Ogólnopolski konkurs przyrodniczy Świetlik

  W dniu dzisiejszym chętni uczniowie klas 1 i 2 wzięli udział w ogólnopolskim konkursie przyrodniczym Świetlik. Trzymamy mocno kciuki za wszystkich uczestników i życzymy wysokich lokat!

  Monika Piecha

 • Prosimy Państwa o 1% na potrzeby szkoły

  1procentDeklarację można wypełnić wchodząc na stronę Fundacji Pracowniczej Pro-Ekohttp://fundacjaproeko.org i tam uruchomić e-pity za 2018r.
  Należy wpisać w pozycji 123 nr KRS: 0000064561 oraz w pozycji 125 koniecznie wpisać cel szczegółowy: Szkoła Podstawowa nr 1 w Mikołowie. Pieniądze z 1% przeznaczone będą na unowocześnienie bazy dydaktycznej szkoły.

  Prosimy Państwa o 1% na potrzeby szkoły - Obrazek 1
  Za wsparcie DZIĘKUJEMY!

  Dyrektor Bożena Hain

 • Akademia Bezpiecznego Puchatka

  Akademia Bezpiecznego Puchatka - Obrazek 1Nasza szkoła wzięła udział w X edycji programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka w roku szkolnym 2018/2019. W programie brali udział uczniowie klas 1-2 wspólnie z rodzicami i wychowawcami.
  Realizując poszczególne zagadnienia, dzieci poszerzały swoją wiedzę z zakresu bezpiecznych zachowań na drodze, w domu, w szkole i w Internecie.
  Wynikiem wspólnych działań jest zdobycie certyfikatu w/w programu. 

  Julita Juszczyk

 • SZKOLNY WYJAZD NARCIARSKI

  SZKOLNY WYJAZD NARCIARSKI

  W piątek 1 marca został zorganizowany szkolny wyjazd narciarski. Fani białego szaleństwa, w liczbie 42 uczniów z klas 7 i 8 szkoły podstawowej i 3 gimnazjum zgłosili się na miejsce zbiórki z samego rana. Wybraliśmy się, jak co roku, na stok "Zagroń" do Istebnej. Na miejscu przywitał nas pięknie przygotowany i przede wszystkim pusty stok. Przez 4 godziny mogliśmy doskonalić swoje umiejętności, rozkoszując się jazdą na nartach i na snowboardzie. Po zakończonych zjazdach wszyscy uśmiechnięci, zadowoleni i przede wszystkim cali i zdrowi wróciliśmy do Mikołowa. Już nie możemy się doczekać przyszłorocznego wyjazdu.

  Galeria zdjęć

  Wojciech Zaik

 • HARMONOGRAM OBIADÓW W CZASIE REKOLEKCJI

  W dniach rekolekcji, tj. 11,12 i 13 marca 2019r. obiady wydawane będą według następującego
  harmonogramu:
  Na lekcji 4 - o godz. 11.00 kl. 1a, o godz. 11.05 kl. 1b, o godz. 11.10 kl. 2a (nauczyciel uczący
  przyprowadza dzieci) oraz o godz. 11.20 klasy V (nauczyciele uczący proszeni są o zwolnienie dzieci jedzących obiady).
  Na przerwie po lekcji 4 – o godz. 11.30 klasy III gimnazjum oraz o godz. 11.40 klasy IV (po powrocie z rekolekcji).
  Na lekcji 5 – o godz. 12.10 kl. 1c, o godz. 12.15 kl. 2b, o godz. 12.20 kl. 2c (nauczyciel uczący
  przyprowadza dzieci).
  Na przerwie po lekcji 5 – o godz. 12.35 klasy VIII i o godz. 12.45 klasy VII.

  Teresa Płonka
  Kierownik świetlicy

 • Szanowni Rodzice obecnych uczniów klas 3 i 6 SP-3!

 • ZAWODY NARCIARSKIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

  ZAWODY NARCIARSKIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH - Obrazek 127 lutego w Wiśle na stoku "Siglany" rozegrane zostały zawody w narciarstwie alpejskim dla uczniów szkół podstawowych powiatu mikołowskiego z roczników 2006 i młodsi oraz 2003-05. Na stoku rywalizowało prawie 200 dziewcząt i chłopców w sumie w 8 kategoriach. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali znakomite umiejętności narciarskie.

            Indywidualnie w kategorii chłopców starszych na podium znaleźli się dwaj nasi uczniowie. 2 miejsce wywalczył Piotr Undas z klasy 3g, wyprzedzając Maksymiliana Murzyna z klasy 8c. W kategorii dziewcząt starszych 2 miejsce zajęła Zofia Bielesz z klasy 3e. Wśród dziewczynek z rocznika 2006 i młodszych Nina Kurpas  z klasy 5a wywalczyła 2 miejsce.

            Równie okazale wygląda zdobycz medalowa w kategoriach drużynowych. Każda z naszych drużyn zajęła miejsce na podium. Drużyna chłopców z rocznika 2003-05 zajęła I miejsce i wywalczyła okazały puchar. Drużyna dziewcząt z rocznika 2003-05 zajęła II miejsce. Dziewczynki młodsze także wywalczyły II miejsce, natomiast drużyna chłopców młodszych stanęła na najniższym stopniu podium.

            Drużyna chłopców z rocznika 2003-05 wystąpiła w składzie: Undas Piotr kl. 3g, Murzyn Maksymilian kl. 8c i Mateusz Krepkowski kl. 8d.

            Drużyna dziewcząt starszych wystąpiła w składzie: Bielesz Zofia, Marut Nicole i Bojdoł Martyna (wszystkie dziewczyny z klasy 3e).

            Drużyna dziewcząt młodszych wystąpiła w składzie Kurpas Nina kl. 5a, Kawalec Weronika kl. 5a i Kowalczyk Julia kl. 5b.

            Drużyna chłopców młodszych wystąpiła w składzie: Trzensiok Mateusz kl.7b, Marczewski Michał kl. 5e i Kalabis Filip kl. 4d.

  Galeria zdjęć

  Wojciech Zaik

 • Prezentacja dla rodziców


  Prezentacja dla rodziców - Obrazek 1

 • Noworoczna akcja charytatywna

  Noworoczna akcja charytatywna - Obrazek 1

 • Edukacyjne Targi Nauki i Pracy

  Edukacyjne Targi Nauki i Pracy - Obrazek 1Niewątpliwie wybór szkoły ponadpodstawowej, w której młody człowiek będzie pogłębiał swoją wiedzę, nie należy do najłatwiejszych. Starostwo Powiatowe po raz kolejny zorganizowało dla naszej mikołowskiej młodzieży Edukacyjne Targi Nauki i Pracy. W tym roku odbyły się one w hali widowiskowo- sportowej w Łaziskach, a wzięli w nich udział uczniowie klas ósmych i trzecich gimnazjalnych.

  Podczas wizyty nasi uczniowie mieli okazję poznać bogatą ofertę szkół ponadpodstawowych powiatu mikołowskiego. W trakcie spotkań i prezentacji na stoiskach można było rozeznać się w różnorodności kierunków i profili każdej ze szkół, a także porozmawiać z ich obecnymi uczniami.

  Mamy nadzieję, że spotkanie pomogło wielu uczniom rozwiać szereg wątpliwości dotyczących wyboru dalszej szkoły.

 • Rekrutacja do klas I

  Rekrutacja do klas I - Obrazek 1Szanowni Rodzice,
  Obowiązek szkolny dziecka rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat.
  Na rok szkolny 2019/2020 przyjmowane będą dzieci z rocznika:
  2012

  • Dzieci z obwodu szkoły – zgodnie z obwodem Szkoły Podstawowej nr 1 w Mikołowie.
  • Dzieci spoza obwodu szkoły – na wniosek rodziców/prawnych opiekunów 

  2011

  • Dzieci z odroczonym obowiązkiem szkolnym, zgodnie z obwodem Szkoły Podstawowej nr 1 w Mikołowie. (czytaj dalej)

   

 • 24 uczniów Gimnazjum i SP w Wielkim Finale!

  24 uczniów Gimnazjum i SP w Wielkim Finale! - Obrazek 1Za nami etap rejonowy Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Wzięło w nim udział 31 uczniów Gimnazjum oraz 9 ze Szkoły Podstawowej. Do rozgrywki finałowej zakwalifikowało się aż 18 gimnazjalistów i 6 uczniów Szkoły Podstawowej, którzy powalczą o zaszczytny tytuł laureata. Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy powodzenia w finale. (tabela finalistów SP i tabela finalistów Gim)

  Krzysztof Skwarczek

 • Dzień Bezpiecznego Internetu


  Dzień Bezpiecznego Internetu - Obrazek 1Dzisiaj na całym świecie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku hasłem przewodnim jest Działajmy Razem. Na lekcjach informatyki w tym tygodniu przeprowadzone zostaną zajęcia dotyczące zagrożeń w wirtualnym świecie, pozytywnego wykorzystania nowych technologii oraz prawidłowego zachowania się w Internecie. Również w naszej szkole nie tylko w tym dniu staramy się zachęcać uczniów aby wykorzystywali internet do poszerzania swojej wiedzy, współpracy i komunikacji z innymi. Jednocześnie zwracając uwagę aby:

  • zachować umiar  w spędzaniu czasu w sieci,
  • szanować innych (nie obrażać, wyzywać, hejtować)
  • dbać o swoją prywatność (nie udostępniać swoich danych)
  • przestrzegać prawa

  Rafał Niczyporuk

strona: