• Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się w poniedziałek 2.09.2019:

  • o godz. 9.00 – klasy 5, 6, 7, 8
  • o godz. 10.00 – klasy 2, 3, 4
  • o godz. 11.00  - klasy 1
 • Informacje dla rodziców

  Dla rodziców uczniów przyszłorocznych klas pierwszych

  - 27.08.2019 r. o godz. 12.00 w holu szkoły zostaną wywieszone listy przydziału do klas

  - 28.08.2019r. o godz.16.00 odbędzie się zebranie z dyrekcją i wychowawcami w klasach pierwszych

  Dyrektor szkoły Bożena Hain

 • Życzenia wakacyjne

 • Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

  Informuję, że:
  - 17.06.2019 r., tj. poniedziałek, o godz. 14:30 odbędzie się uroczysta akademia dla klas VIII szkoły podstawowej
  - 18.06.2019 r., tj. wtorek, o godz.14:30 odbędzie się uroczysta akademia dla klas III gimnazjum
  Zakończenie roku szkolnego 2018/2019:
  - 19.06.2019 r., tj. środa, o godz. 8:00 - pożegnanie z wychowawcami i rozdanie kompletów dokumentów za potwierdzeniem dla uczniów klas ósmych i gimnazjalnych
  - 19.06.2019 r., tj. środa, o godz. 10:00 - zakończenie roku szkolnego 2018/2019 dla wszystkich pozostałych klas szkoły podstawowej - rozdanie świadectw.

  wicedyrektor szkoły
  Julita Juszczyk

 • Skrócone lekcje

  W związku z uciążliwymi upałami od środy 12.06.19 do piątku 14.06.19 lekcje zostają skrócone do 30 minut. W piątek uczniowie klas IV - VIII SP i III Gimnazjum mają zajęcia według wcześniej ustalonego harmonogramu. Czas trwania lekcji został ogłoszony w dzienniku Librus i na gazetce w holu szkoły. Świetlica pracuje bez zmian.

  Z poważaniem
  Bożena Hain - dyrektor szkoły

 • Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy z geografii „PANDA”

  Wielkim sukcesem naszych uczniów zakończył się Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy z geografii  „PANDA”. Z radością informujemy o sukcesach naszych piątoklasistów. Laureatem został Szymon Kufel z klasy 5b, a wyróżnienia otrzymali Michał Pluta z klasy 5c oraz Bartłomiej Tomaś z klasy 5d. Uczniowie wykazali się znakomitą znajomością mapy Polski, mapy świata oraz wiedzą na temat krajobrazów w Polsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!       

  Konstancja Zolich 

 • Bezpieczeństwo w czasie wakacji

  Bezpieczeństwo w czasie wakacji

  Dnia 10 czerwca wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej uczestniczyli w prelekcji policjantów Komendy Powiatowej w Mikołowie. Szkołę odwiedzili: aspirant Piotr Haśnik - dzielnicowy  oraz sierżant sztabowy Artur Ceran z Wydziału Prewencji, Profilaktyki Nieletnich i Patologii.

  Sierżant Artur Ceran uświadomił uczniom, jak ważna jest ich rozwaga i rozsądek w czasie wakacji spędzanych zarówno w mieście, jak i na wyjazdach. Szczególną uwagę uczniów zwrócił na bezpieczeństwo nad wodą, mówiąc o utonięciach wynikających z brawury i nierozwagi. Mówił również o bezpieczeństwie na drogach a także o czynach karalnych młodzieży, pozbawionej często kontroli dorosłych i dysponującej w czasie wakacji  większą ilością czasu, który jest wykorzystywany w niewłaściwy sposób. Przedstawił niebezpieczeństwa związane z Internetem i korzystaniem z portali społecznościowych. Przestrzegł, że wszystko to, co zostało wrzucone do sieci, pozostanie tam już na zawsze. Uczulił uczniów na zgłaszanie w szkole lub na policji wszelkich przejawów cyberprzemocy – szantażu, kompromitujących zdjęć  czy postów.

  Na koniec policjanci życzyli uczniom udanych, bezpiecznych wakacji.

 • Pierwsza pomoc

  W dniach 04.06 i 05.06 w auli naszej szkoły odbyły się szkolenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy. W szkoleniach wzięli udział wszyscy uczniowie klas czwartych i piątych.
  Mieli oni okazję zapoznać się z najważniejszymi zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także przećwiczyć niektóre elementy jak np. uciskanie klatki piersiowej poszkodowanego czy układanie w pozycji bezpiecznej.

  Justyna Piechula

 • Dzień Dziecka

  31 maja pod hasłem „Zakazany owoc” świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Obchodziliśmy to wyjątkowe święto w atmosferze dobrej zabawy, tańca, ogromu słodyczy oraz możliwości naginania reguł. Dzięki niezawodnej Radzie Uczniów mogliśmy podziwiać nietypowe makijaże, kolorowe paznokcie i szalone fryzury, na które wyjątkowo w tym dniu nasi pedagodzy spoglądali życzliwym okiem.
  Każdy z nas odkrył w sobie dziecko - wyjątków nie było, gdyż nawet nauczyciele dołączyli do zabawy. Nie zabrakło również niespodzianek. Przed szkołą stanął najprawdziwszy wóz z lodami, którymi mogliśmy się poczęstować dzięki Radzie Rodziców.
  Pogoda również nie zawiodła. Dzień był słoneczny, więc humory wszystkim dopisywały. Dzień Dziecka w naszej szkole uważamy za udany!

  Rada Uczniów SP1

 • Rejonowe zawody lekkoatletyczne szkół podstawowych

  22 maja 2019 roku na stadionie MOSiR w Mikołowie nasza szkoła zorganizowała drużynowe zawody lekkoatletyczne szkół podstawowych z roczników 2003 -2005 na szczeblu rejonowym. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że najlepszą drużyną wśród chłopców okazała się reprezentacja naszej szkoły! Serdecznie gratulujemy chłopakom i życzymy powodzenia w finale wojewódzkim, który odbędzie się w przyszłym tygodniu w Częstochowie. Dziewczęta musiały zadowolić się najgorszym miejscem dla sportowca, uplasowały się tuż za podium, ze stratą tylko 5 punktów do 3 miejsca.

 • Mistrzostwo powiatu mikołowskiego w piłce nożnej chłopców

            Dnia 13.05.2019 roku odbyły się zawody szkół podstawowych w piłce nożnej chłopców z roczników 2003-2005. Na boisku "Orlik" przy Szkole Podstawowej nr 10 zmierzyły się ze sobą drużyny reprezentujące gospodarzy, Szkołę Podstawową nr 2 w Łaziskach Górnych, Szkołę Podstawową nr 10 w Orzeszu oraz naszą. Rozgrywki toczyły się systemem "każdy z każdym". Reprezentanci Jedynki nie pozostawili rywalom żadnych złudzeń kto jest najlepszy w powiecie mikołowskim w piłce nożnej, efektownie zwyciężając pozostałe ekipy.

  Rywalizacja przebiegała następująco:

  SP1 Mikołów - SP 10 Orzesze   5 : 0

  SP1 Mikołów - SP 2 Łaziska G.  5 : 0

  SP1 Mikołów - SP 10 Mikołów  3 : 1

  Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie:

  Undas Piotr  kl. 3G

  Pustelnik Michał  kl. 3H

  Nowak Oliver  kl. 3H

  Ostapkowicz Kacper  kl. 3H

  Golda Michał  kl.3H

  Borowski Oliwier  kl. 8B

  Pacha Kacper  kl. 3H

  Iskra Wojciech  kl. 3H

  Lis Marcel  kl. 3D

  Tomala Paweł  kl. 3G

  Jacek Kacper  kl. 7A

  Wojciech Zaik

   

   

 • „Wstawaj, szkoda dnia” i „Byle do piątku”!

  „Wstawaj, szkoda dnia” i „Byle do piątku”!

  To dwa chyba najbardziej popularne programy radia RMF FM, znane większości młodych (i nie tylko) ludzi. Poranne radiowe show spędza zwykle sen z powiek swoim słuchaczom, zaś drugi z wymienionych programów pozwala im przetrwać tydzień dzięki znakomitej muzyce dobieranej przez wytrawnych radiowców. 
  17 maja uczniowie klasy Vb mieli niezwykłą okazję poznać tych wspaniałych, pełnych pasji dziennikarzy i prezenterów.  Wizyta w rozgłośni znajdującej się u stóp krakowskiego Kopca Kościuszki to była prawdziwa inwazja mocy! Magiczna chwila w prawdziwym studiu, z którego nadaje się słuchane przez wszystkich „Fakty”, czy przezabawna rozmowa i wspólne selfie z Irkiem Jakubkiem (DJ w RMF MAXXX)  - tego się nie zapomni.  Praca w radiu – to musi być frajda!

  Uczniowie klasy Vb

 • Zaproszenie dla rodziców klas pierwszych

  Szanowni Rodzice,

  Zapraszam na spotkanie organizacyjne przyszłorocznych klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 w Mikołowie, które odbędzie się 5 czerwca br. – środa  o godzinie 16.30 w sali gimnastycznej szkoły.

  Zapraszamy zarówno rodziców, jak i dzieci.

  Bożena Hain dyrektor  Szkoły Podstawowej nr 1 w Mikołowie

 • Warsztaty „Jak radzić sobie ze złością?”

  Warsztaty „Jak radzić sobie ze złością?”

  10 maja br. uczniowie klas czwartych wzięli udział w zajęciach warsztatowych na temat:
  „Jak radzić sobie ze złością?” Każda grupa miała okazję zastanowić się nad tym, czym jest złość, jak ją wyrażamy, w jaki sposób nad nią zapanować?
  Uczniowie dzielili się swoimi spostrzeżeniami, wspólnie wybierali najlepsze rozwiązania trudnych problemów. Doszli do wniosku, że odczuwanie złości nie jest niczym złym ani niezwykłym. Ważne, by umieć nad tym negatywnym uczuciem zapanować i nie kierować się nim w kontaktach z innymi ludźmi.
  Miejmy nadzieję, że czwartoklasiści będą mistrzami poskramiania złości.

 • Finał konkursu wiedzy o Chorwacji

  Finał konkursu wiedzy o Chorwacji

  Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do finału konkursu wiedzy o Chorwacji. Pierwszy etap konkursu polegał na wykonaniu prezentacji multimedialnej dotyczącej historii, zabytków i tradycji chorwackich. Finał odbył się 25 kwietnia bieżącego roku w Instytucie Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. Konkursowi patronował Konsulat Chorwacji w Krakowie oraz Kuratorium Oświaty w Katowicach. Zadanie polegało na rozwiązaniu szczegółowego testu składającego się z 90 pytań. W oczekiwaniu na wyniki wysłuchaliśmy prezentacji na temat filologii słowiańskiej, zwiedzaliśmy nowoczesny budynek neofilologii, nauczyliśmy się podstawowych zwrotów w języku chorwackim, a także zjedliśmy przygotowany poczęstunek. Z 88 szkół, które brały udział w konkursie znaleźliśmy się w pierwszej 10-tce. Zespół konkursowy składał się z: Filipa Jastrzębskiego, Julianny Krysiak, Emilii Rogier, Patrycji Ulman, Pauliny Wolnik.

  Serdecznie gratulujemy!

                                                                                                                              Konstancja Zolich - koordynator projektu

 • Kangur Matematyczny 2019

  Poznaliśmy wyniki konkursu „Kangur Matematyczny 2019”
  Wynik bardzo dobry uzyskali:
  w klasach szkoły podstawowej Marcel Przybyła – kl. VIII c, a w gimnazjum Adam Łęk – kl. III g i Mateusz Jarek – kl. III d.  
  Wyróżnieni zostali: 
  w szkole podstawowej:
  Martyna Grzegorska – kl. II b, Artur Pyka – kl. II c, Piotr Rurański – kl. IV a, Beniamin Sowa – kl. IV b, Bartłomiej Tomaś – kl. Vd, Bartek ŁukaszewiczSzymon Kufel – kl. V b, Mikołaj Jedrzejek – kl. VIII c, Szymon Chamera – kl. VIII d i Michał Jastrzębski – kl. VIII b
  a w gimnazjum:
  Marcel Bieńko i Łukasz Ratka – kl. III d,  Marcel Janczak, Filip StelmaszewskiAleksandra Starowicz i Dawid Cempulik – kl. III g, 
  Wszystkim uczniom gratulujemy.

   Nauczyciele matematyki

 • Informacja dla rodziców

  Informuję, że dnia 9.05.2019 r., tj. czwartek odbędą się zebrania z rodzicami wg następującego harmonogramu:
  1. Klasy 1-8 – godz. 17:00
  2. Klasy gimnazjalne – godz. 18:30

  W klasie 3f zebranie z rodzicami poprowadzi p. A. Stankiewicz

  W związku z wycieczkami klasowymi oraz nieobecnością nauczycieli wywiadówki w niektórych klasach odbędą się w innym terminie:

  1. Klasy 5c (wychowawca A. Sztajgli) i 3e (wychowawca A. Popenda) - dn. 7.05.2019, tj. wtorek, godz. 17:30
  2. Klasy 5d (wychowawca K. Roj) i 3c (wychowawca J. Szuster) - dn. 10.05.2019, tj. piątek, godz. 17:00


  Julita Juszczyk
  wicedyrektor szkoły

 • 4 miejsce w Polsce!

  4 miejsce w Polsce!

  Po zdobyciu Mistrzostwa Śląska w drużynowych biegach przełajowych uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mikołowie świetnie zaprezentowali się na Mistrzostwach Polski zajmując 4. Miejsce, tuż za strefą medalową. Zawody odbyły się 26 kwietnia w Kamionie (woj. mazowieckie), wzięło w nich udział 13 najlepszych szkół, wśród których mistrzem okazał się zespół z Supraśla (woj. podlaskie). Wymagająca trasa liczyła 2000 metrów, a zawodnikom przyszło rywalizować przy 30-stopniowym upale. 

  Drużyna wystąpiła w składzie: Oliwier Borowski (6 miejsce w Polsce indywidualnie), Oliver Nowak (7 miejsce), Marcel Lis, Gabriel Kuropatwa, Marcel Janczak i Kacper Ostapkowicz. Gratulujemy!

  Grzegorz Rożkiewicz

 • Informacja dla rodziców

  Informuję, że od 27.04.2019 r. strajk nauczycieli naszej szkoły został zawieszony do września 2019 r.
  Nauczyciele dziękują za wsparcie rodzicom, którzy wykazali solidarność ze strajkującymi.
  Zajęcia lekcyjne będą kontynuowane od poniedziałku 6 maja 2019 r.
  29.04.2019 r. (poniedziałek), 30.04.2019 r. (wtorek), 2.05.2019 r. (czwartek) są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych przewidzianymi do dyspozycji dyrektora szkoły i pozytywnie zaopiniowanymi przez Radę Pedagogiczną i Radę Rodziców na początku roku szkolnego we wrześniu 2018 r.
  W dniach tych odbywają się zajęcia opiekuńcze prowadzone w świetlicy szkolnej od godz. 8.00 do 13.00.

  Z poważaniem
  Bożena Hain – dyrektor szkoły

 • Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

  23.04.2019

  Na chwilę obecną strajk nauczycieli w naszej szkole trwa nadal.
  Zajęcia opiekuńcze dla uczniów organizowane są od 7.00 do 16.00 w świetlicy szkolnej.

  Z poważaniem
  Bożena Hain - dyrektor szkoły

strona: